НОВИНИ

Мустафа Джемілєв: Поява у Криму радикальних ісламських течій викликана дискримінацією кримських татар

Голова Меджлісу кримських татар, народний депутат Мустафа Джемілєв вважає, що із загрозою ісламського радикалізму, що помітна в Криму, не можна боротися адміністративними методами. Про це він сказав в інтерв’ю Тиждень.ua.

«Проблема існує, але з нею не можна боротись адміністративними методами», – зазначив він, додавши, що треба знати ситуацію.

«Ось, наприклад, зараз на території Криму близько 80 мечетей. За діючими нормами, та релігійна громада, котра має вищу концентрацію на тій чи іншій території, має право на відповідну мечеть. Ми пропонували все, що відноситься до релігії, передати Духовному управлінню мусульман Криму. Це дало б можливість позбавити мечеті впливу різних нетрадиційних для Криму, в тому числі радикальних, течій, котрі занесені з інших країн», – зазначив він.

«Але в цілому появі в Криму різного роду нетрадиційних радикальних ісламських течій сприяє дискримінаційна політика по відношенню до кримських татар, нерозв’язаність багатьох їхніх соціальних, правових, гуманітарних проблем», – переконаний Джемілєв.

За словами голови Меджлісу, ведеться й боротьба з боку влади.

«Радикали часто ворожі до Духовного управління і Меджлісу, тому чекати боротьби влади з ними не доводиться. Навпаки, вони використовуються для боротьби з нами. До нас свого часу потрапила доповідна записка СБУ про заходи з послаблення Меджлісу. І там було прямо сказано, що для цього можна використовувати такі організації, як вахабітів або Хізб-ут-Тахрір», – зауважив він.

Джемілєв згадує, як свого часу британці ефективно використовували вахабітів проти Османської імперії.

«Але не передбачили, чим це скінчиться для них самих. Боюсь, наша влада теж короткозора. Сьогодні для них головна опозиційна сила на півострові – Меджліс, а що буде далі, вони не думають», – додав він.

Повну версію інтерв'ю з Мустафою Джемілєвим читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.