НОВИНИ

У Раді Фаріон таки дали перекладача з російської

Народний депутат від фракції "Свобода" Ірина Фаріон заявляє, що їй надали перекладача з російської на українську мову. Про це вона сказала в інтерв'ю телеканалу "Рада" в четвер, відповідаючи на запитання, як йдуть справи із забезпеченням її перекладачем з російської на українську.

"Історія закінчилася тим, що мене забезпечили перекладачем. Перекладач - питання принципове, тому що це питання Конституції. Мене не цікавлять з приводу мови жодні емоції. І якщо я стала політичним діячем, мене цікавить виконання закону", - сказала Фаріон.

Вона висловила подяку секретаріатові парламентського комітету з питань освіти і науки, який "блискавично на це відреагував і мені забезпечили переклад".

"Вчора у нас була нарада у комітеті освіти і науки, але чомусь цей комуніст (Олександр Зубчевський) втратив дар мови і ніяких звуків не вимовляв. Тож учора не було такої необхідності, щоб я розуміла, що говорить ця тінь минулого", - розповіла депутат.

Нагадаємо, на початку лютого  Фаріон заявила, що їй потрібен перекладач з російської. Таку вимогу вона  озвучила вимогу після того, як депутати з КПУ Дорохов і Олександр Зубчевський на засіданні одного з комітетів Ради принципово відмовилися говорити українською мовою.

Депутат від "Свободи" також пригрозила подати в суд на Зубчевського за те, що той порушив 10 статтю Конституції України (про державну мову). Комуніст у відповідь пригрозив подати проти Фаріон зустрічний позов про порушення його прав і свобод.

21 лютого стало відомо, що Апарат Верховної Ради відмовився надати Ірині Фаріон перекладача з російської на українську мову через брак коштів.