НОВИНИ

Дипломат ЄС: Фірташ прибрав "Справедливість" з "Інтера", щоб відновити прихильність режиму

Повідомлення про саботаж провідного новинного агентства УНІАН та закриття великого ТВ-шоу про політику викликає в європейських політиків побоювання, що в Україні відбувається наступ на ЗМІ. Про це пише європейське видання EUobserver.

З посиланням на власне джерело EUobserver пише, що Коломойський намагається саботувати УНІАН для того, щоб зберегти обличчя, захищаючи свої інші бізнес-активи від атак режиму.

«Якщо б він його закрив, це викликало б суспільний резонанс. Але якщо він змусить ринок його (УНІАН – Ред.) витиснути, то він не буде винним. Це не виглядатиме як його особисте рішення», - сказало джерело. 

«Зважаючи на те, що більшість українських ЗМІ перебувають у союзі з режимом чи опозицією, втрата УНІАНу – порівняно нейтрального джерела, стане ударом по свободі преси», - вважає EUobserver.

Читайте також: Звернення колективу УНІАН до Коломойського (повний текст)

Між тим, цікаві події на найпопулярнішому каналі Інтері викликали заклопотаність щодо розширення наступу на фоні того, що Янукович готується зберегти владу на президентських виборах, які відбудуться наприкінці наступного року.

Дипломатичне джерело ЄС зазначило, що колишній голова СБУ, заступник прем’єр-міністра і потенційний кандидат на виборах 2014 року Хорошковський втік до Монако і «боїться», що повернувшись додому його заарештують за сумнівними звинуваченнями.  Інший дипломат ЄС заявив, що Хорошковський віддав Інтер в руки Фірташа, щоб зупинити «Сім`ю» від захоплення, тому що Фірташ є «великою рибою» і має більше можливостей для захисту активів.

Він додав, що Фірташ дозволив Льовочкіну прибрати «Справедливість», щоб спробувати знов завоювати прихильність режиму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.