НОВИНИ

Нові правила імпорту ліків загрожують ринку монополізацією

Нові ліцензійні правила для імпортерів ліків змушують фармацевтичні компанії створювати фіктивні договори. Це, на думку експертів, змусить деяких з них відмовитися від поставок в Україну.

Експерти стверджують, що нові ліцензійні умови імпорту медичних препаратів зможуть виконати далеко не всі компанії-імпортери, пише пише «КоммерсантЪ-Украина».

«У документі є вимога про те, що в імпортера повинен бути прямий контракт з виробником. Але у світових виробників може бути 50 заводів, а продажем займається одна компанія, яка володіє правами на препарат і реєстраційними посвідченнями на лікарські препарати. Імпортери просто не розуміють, чому вони повинні отримувати додаткові дозволи в Україні», – заявив партнер юридичної фірми «Danevych Law Firm» Борис Даневич.

На його думку, західні компанії зможуть зробити формальні контракти, але це займе не один місяць, а частина імпортерів і зовсім відмовляться виконувати цю вимогу.

Голова опікунської ради при Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» Оксана Корчинська вважає, що сьогоднішні дії міністерства не відповідають меті ухвалення закону – підвищити якість ввезених препаратів.

«Ми тільки за якісні препарати для наших пацієнтів. Однак ті перешкоди, з якими стикаються виробники, – у вигляді одержання великої кількість дозволів і сертифікатів – вже призвели до того, що за останні два роки з ринку зникло 15% препаратів, які були необхідні для лікування дитячих онкологічних захворювань», – наголосила вона.

Як повідомлялося, з 1 березня по 1 грудня 2013 року діятиме заявний принцип для отримання документів на право ввезення імпортних препаратів в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.