НОВИНИ

Глава УГКЦ: ідея "Русского міра" базується на концепції ЦК КПРС і не має нічого спільного з Церквою

Зараз псевдонаукова платформа «Русского міра» реанімується як імперіалістична ідея відновлення Радянського Союзу. Про це в інтерв’ю російській «Независимой газете» заявив Верховний архієпископ Києво-Галицкий, глава УГКЦ Святослав Шевчук, коментуючи спроби апологетів «руського міра» провести референдум щодо обєднання Білорусі, Росії та України.

«Ідея «Російського світу» базується на ідеологічній основі, яка не має нічого спільного ні з Церквою, ні з історією. Це концепція, в якій ЦК КПРС свого часу побачив дуже підходящий ідеологічний інструмент. Зараз ця псевдонаукова платформа реанімується як імперіалістична ідея відновлення Радянського Союзу», - пояснив Шевчук.

За його словами, ідея «спільної колиски», коли переноситься в суспільство, проявляється в таких ось ініціативах об'єднавчого референдуму.

«Коли її переносять на церковну платформу, то з'являються ідеї так званого «Русского міра», хоча правильно його назвати «Російський світ». Ми дуже чітко розуміємо, що за цим стоїть, яка причина і які цілі переслідуються. Думаю, у освіченої людини як в Україні, так і в Росії спроби реанімувати такі пустоцвіти радянської ідеології можуть викликати лише іронію». – розповів глава УГКЦ.

Він переконаний, що українці мають свою, зовсім іншу концепцію.

«Свого часу цю концепцію сформулював мій великий попередник Йосип Сліпий. Вона полягає в одній простій фразі: «Бути собою». Для нас, українців, бути собою - значить будувати «Український світ». Це не концепція протистояння проти когось. Ми народ, у якого вкрали історію, і сталося це на догоду тим чи іншим імперським ідеологіям. «Український світ» - це світ вільної людини, народу, який народився більше тисячі років тому під час хрещення Русі», - пояснив Верховний архієпископ Києво-Галицкий.

Як повідомлялось, у жовтні 2012 року в Москві створили громадську координаційну раду на підтримку «Хартії возз'єднання народу Росії, України та Білорусі», метою якої є створення Конфедеративного міждержавного союзу трьох держав.

Тоді ж президент РФ Владімір Путін подякував «соотєчєствєннікам» за збереження «русского міра» за кордоном, особливо в країнах СНД.

Нагадаємо у вересні прем’єр-міністрУкраїни Микола Азаров пообіцяв спеціальному представнику Президента РФ у зв’язках з країнами СНД Константіну Косачєву, що усіляко сприятиме «соотєчєствєннікам» в Україні.

Загалом, до категорії «соотєчєствєнніков» російське зовнішньополітичне відомство відносить 30 млн. осіб у світі, які пов`язані історичним корінням з Росією. На їхню підтримку та пропаганду ідей «Русского міра» у 2012-2014 роках уряд РФ планує витратити майже $46 млн.

У Росії діє програма переселення «соотєчєствєнніків» на історичну батьківщину, у межах якої у 2007-2011 роках до Росії повернулося близько 50 тис. осіб, з них 11% - з України.

Читайте також: Куди хочуть завести Україну «соотєчєствєнніки»?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.