НОВИНИ

На Донеччині іноземних журналістів за репортаж про копанки пообіцяли "зарити"

Іноземних журналістів, які знімали роботу нелегальної шахти в селищі Сніжне Донецької області, переслідували невідомі.

19 лютого іноземні журналісти відправилися в селище на власному автомобілі. Однак після того, як знімальна група зняла кілька кадрів нелегальної шахти в лісі, її працівники зробили декілька дзвінків по мобільному телефону і порадили журналістам "змотуватися, поки їх тут не зарили".

На виїзді з селища журналісти виявили за собою стеження. Два автомобілі "Деу Сенс" і "Хюндай Акцент" довгий час переслідували машину іноземної знімальної групи, а потім обігнали, спробували притиснути до узбіччя.

Люди з машин замахали руками, закликаючи репортерів зупинитися. Журналісти відмовилися. Лише на виїзді з міста на міжнародну трасу Донецьк-Ростов переслідування припинилося.

За словами іноземних журналістів, звертатися в міліцію Сніжного вони побоялися, оскільки раніше читали про зв'язки місцевих правоохоронців з вугільною мафією.

На їхню думку, сніжнянські правоохоронці могли передати їх у руки бандитів.

Селище Сніжне стало відоме після фільму естонської журналістки про долю хлопчика Юри, який працював у нелегальній копанці.

Нагадаємо, документальний фільм пестонської режисерки Маріанни Каат «Шахта №8» зняли з конкурсної програми 9-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.  Згодом герой стрічки Юрій Сіканов розповів, що після зйомок фільму у нього почалися проблеми з міліцією. Після конфлікту з сусідами Юрій Сіканов отримав складний перелом щелепи, але гроші на його лікування зібрали за два дні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.