НОВИНИ

У Кличка наполягають на введенні біометричної системи голосування

Фракція УДАР Віталія Кличка виступає за розробку і запровадження в дію нової електронної системи голосування в парламенті до початку чергової 3-ї сесії, до вересня. Про це журналістам сказав заступник голови фракції Віталій Ковальчук.

За його словами, в ході переговорів, які відбулися увечері 19 лютого, УДАР наполягав на тому, що фракції повинні чітко визначити конкретну дату і терміни розробки та введення в дію нової системи.

«Ми принципово розуміємо, що правильно було б, щоб наступна сесія, яка відповідно до закону про регламент відкривається у перший вівторок вересня, повинна працювати вже з новою електронною системою», - сказав він.

При цьому він додав, що УДАР виступає за введення біометричної системи голосування, яка б передбачала механізми ідентифікації особистості голосуючого або шляхом сканування сітківки ока, або ж відбитків пальців.

Він також зазначив, що такі пропозиції викликали обурення на переговорах у представників фракції Партії регіонів.

«Для нас принципово, перш за все, визначити чіткий термін, а вже по ходу будемо визначатися, який принцип буде використовуватися», - зазначив він.

Ковальчук допустив початок роботи парламенту в середу в разі досягнення компромісу на підсумкових переговорах.

Він повідомив, що станом на 10.00 тривають переговори представників фракцій.

Нагадаємо, сьогодні опозиційні депутати продовжують тримати сесійну залу Верховної Ради під контролем. 

Як повідомило джерело Тиждень.ua, 19 лютого фракції у Раді узгодили зміни до Регламенту ВР, які спрямовані на забезпечення персонального голосування.

«У кожної з трьох опозиційних фракцій були свої пропозиції до тексту документу. Але зрештою ми вийшли на узгоджений варіант, який підтримали всі парламентські сили, крім комуністів, які грають свою гру», - повідомив співрозмовник Тиждень.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.