НОВИНИ

Експерт: українські олігархи приречені на поразку в протистоянні з транснаціональними корпораціями

Українські олігархи програють транснаціональним корпораціям, у разі приходу останніх в Україну. Про це сказав директор енергетичних програм аналітичного центру «Номос» Михайло Гончар під час панельної дискусії «Транснаціональні корпорації в Україні: за і проти?», що відбулась 19 лютого в книгарні «Є» в Києві.

Експерт відзначив, що олігархи програють ТНК, бо ті є продуктивними та інноваційними. «У поєдинку олігархічного капіталізму по-українськи та ТНК-капіталу, український олігархат приречений на поразку. Це не означає, що прихід ТНК  викине на узбіччя розвитку доморощені структури олігархічного зразка. Вони адаптуватимуться, щоб вижити», - сказав експерт.

«Поки існуватиме система влади, базована на корупції, до тих пір олігархат почуватиме себе впевнено», - додав він.

Експерт також наголосив, що ТНК  звикли працювати в правовій системі, тому для роботи в Україні для них важливе значення матимуть чіткі та відкриті правила гри. 

«Не зосередившись на адаптації європейського законодавства, обмежившись декларативним рухом, ми матимемо більше проблем, оскільки низка питань, у випадку приходу великих ТНК, зокрема,  в видобувний сектор залишаються не достатньо врегульованими. Залишаються двозначності, які вони будуть використовувати, оскільки бізнес є цинічними та прагматичним», - сказав він.

Експерт уточнив, що прихід ТНК в Україну має простимулювати євроінтеграцію на рівні законодавства . «Не за рахунок винаходу «українського велосипеда», а за рахунок імплементації європейського законодавства», - сказав він. 

Як повідомлялось, раніше під час дискусії  доктор економічних наук, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий вказав, що  для української економіки прихід транснаціональних корпорацій є важливим, однак вітчизняні олігархи не зацікавлені в ТНК.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.