НОВИНИ

Експерт: російська система влади починає руйнуватися, агонія може бути кривавою

Система державної влади в Росії переживає період занепаду і втрачає засоби управління суспільством. Про це у своєму дослідженні «Росія XXI століття: логіка самогубства і відродження» пише експерт аналітичного центру Carnegie Endowment Лілія Шевцова.

«Російська система починає руйнуватися. Вона не може підтримувати статус-кво і не може бути певна, що знайде для себе нове втілення. Єдине реальне питання - це на якій стадії розпаду ця система перебуває, чи почалася вже агонія, і якщо так, то як довго це триватиме? Треба відзначити, що система все ще має деякі ресурси, якщо не відродити себе, то хоча би відстрочити смерть, і цей інстинкт виживання може набути неприємних і навіть кривавих масштабів», - пише експерт.

«Система не має достатніх ресурсів для управління суспільством через засоби стримування мас і сили; необхідні для цього ресурси на разі швидко виснажуються. Вибравши жорсткіші інструменти управління, режим хоче значно урізати власну базу підтримки. Придушуючи відносно помірну опозицію, яка намагається виразити себе відкрито і конституційними шляхами, і відкидаючи конституційні права і свободи, Кремль сам примножує радикальну та руйнівну опозицію, яка буде діяти таємно і обере насильницькі методи», - відмічає Шевцова.

Читайте також: Віктор Єрофєєв: «Владімір Путін втратив статус «улюбленого царя»

На думку аналітика, збільшуючи розбіжності та протилежні точки зору у суспільстві Кремль сам штовхає його «у революційну нішу».

«Своїм браком плюралізму режим не тільки радикалізує конфлікт й прискорює політичний цикл, а й зменшує шанси укладення угоди між опозицією та частиною правлячої еліти. Намагаючись перекласти відповідальність за використання сили на всю еліту, Кремль погіршує шанси на формування прагматичного крила готового до мирного виходу з російської системи.

Не менш серйозним є той факт, що нинішня правляча еліта, відчуваючи, що її загнали в глухий кут і мабуть починаючи розуміти характер проблеми, стала свідомо проводити політику націлену на поглиблення деградації суспільства, збереження його розпорошеності, що провокує етнічну та соціальну ненависть. Це і є метою пропаганди Кремля і його політики: не допустити консолідацію суспільства проти влади і спровокувати конфлікти і напруженість, які зроблять владу арбітром. Якщо ця політика буде успішною, то Росія приречена», - йдеться у статті. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.