НОВИНИ

Російські вчені знайшли метеорит, що впав під Челябінськом

Вчені виявили в районі озера Чебаркуль (Росія) фрагменти метеорита, що впав в п'ятницю вранці під Челябінськом, їх позаземна природа підтверджена хімічними дослідженнями. Про це повідомив член комітету РАН з метеоритів Віктор Гроховський з Уральського федерального університету.

За повідомленням ГУМВС по Челябінській області, близько семи уламків об'єкта, що вибухнув у небі, розлетілися в різні боки, один з них впав в озеро Чебаркуль, утворивши ополонку діаметром у вісім метрів. Навколо неї були зібрані дрібні уламки твердої, чорної речовини, що нагадує уламки скельної породи, розміром 0,5-1 сантиметр. Всі вони були передані на експертизу.

"Ми буквально щойно завершили дослідження, ми підтверджуємо, що частинки речовини, знайдені нашою експедицією (Урфу) в районі озера Чебаркуль, дійсно мають метеоритну природу. Це кам'яний метеорит, звичайний хондрит, ми діагностували всі типові мінерали, які там є - і металеве залізо, і олівін, і сульфіт. Його доставили пізно, 53 частинки привезли, вони невеликі, але всі вони мають метеоритну природу, і кора плавлення є", - розповів Гроховський.

Гроховський також розповів, що безпосередньо до ополонки експертів не допустили.

"Незважаючи на те, що хлопці (члени експедиції) виїжджали з листом, з повноваженнями від комітету з метеоритів, їх не пустили до ополонки. Вони назбирали на снігу частинки. Там все було оточено, але загалом зрозуміло, що там в ополонці лежить метеорит" , - сказав Гроховський.

Надзвичайна подія з падінням метеорита торкнулося жителів Тюменської, Курганської, Свердловської областей, а також північних територій Казахстану.

Основні пошкодження були зафіксовані в Челябінській області, в багатьох будівлях вибито скло. Постраждали більше 1 тисячі осіб, з них було госпіталізовано 52 людини. Частково зруйновано зовнішнє скління в 4,715 тисячі будинків, з них 3,724 тисячі житлових будинків, де проживає 100 тисяч сімей. Попередній матеріальний збиток оцінюється в 1 мільярд рублів.

Читайте також: Як космічні катастрофи змінюють планету

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.