НОВИНИ

Журналісти корпорації BBC протестуватимуть проти скорочень

Страйк проти скорочень співробітників телерадіокорпорації BBC відбудеться в понеділок у найбільших містах Великобританії, повідомляє сайт організатора акції - Національної спілки журналістів (NUJ).

На сайті Спілки повідомляється, що керівництво компанії заради зниження витрат планує найближчим часом скоротити приблизно дві тисячі співробітників. В той же час наголошується, що з 2004 року були звільнені вже сім тисяч працівників корпорації.

Представники спілки журналістів стверджують, що керівництво компанії "готове витрачати державні гроші на непотрібні скорочення, позбавляючи досвідчених і талановитих журналістів засобів до існування".

Страйк має відбутися в понеділок з 00.01 до 23.59 за місцевим часом (02:01-01:59 вівторка за Києвом) в Лондоні, Бірмінгемі, Ноттінгемі, Оксфорді, Плімуті (Англія), Кардіффі (Уельс), Глазго (Шотландія) та інших містах.

У страйку братимуть участь журналісти, що працюють в декількох підрозділах компанії: BBC Scotland, Five Live, Asian Network, Big Screens, Newsbeat і World Service.

Організатори страйку вимагають ввести мораторій на скороченя терміном на півроку. За цей час вони мають намір провести переговори з генеральним директором корпорації.

Представник BBC зазначив, що керівництво розуміє стурбованість журналістів, але шкодує про рішення NUJ провести страйк. За його словами це може призвести до перебоїв у роботі компанії.

Нагадаємо, наприкінці травня минулого року влаштували страйк працівники грецьких ЗМІ. Журналісти вимагали від керівництв ЗМІ підписання колективних трудових угод, які значно вигідніші для працівників, ніж індивідуальні контракти.