НОВИНИ

Журналісти корпорації BBC протестуватимуть проти скорочень

Страйк проти скорочень співробітників телерадіокорпорації BBC відбудеться в понеділок у найбільших містах Великобританії, повідомляє сайт організатора акції - Національної спілки журналістів (NUJ).

На сайті Спілки повідомляється, що керівництво компанії заради зниження витрат планує найближчим часом скоротити приблизно дві тисячі співробітників. В той же час наголошується, що з 2004 року були звільнені вже сім тисяч працівників корпорації.

Представники спілки журналістів стверджують, що керівництво компанії "готове витрачати державні гроші на непотрібні скорочення, позбавляючи досвідчених і талановитих журналістів засобів до існування".

Страйк має відбутися в понеділок з 00.01 до 23.59 за місцевим часом (02:01-01:59 вівторка за Києвом) в Лондоні, Бірмінгемі, Ноттінгемі, Оксфорді, Плімуті (Англія), Кардіффі (Уельс), Глазго (Шотландія) та інших містах.

У страйку братимуть участь журналісти, що працюють в декількох підрозділах компанії: BBC Scotland, Five Live, Asian Network, Big Screens, Newsbeat і World Service.

Організатори страйку вимагають ввести мораторій на скороченя терміном на півроку. За цей час вони мають намір провести переговори з генеральним директором корпорації.

Представник BBC зазначив, що керівництво розуміє стурбованість журналістів, але шкодує про рішення NUJ провести страйк. За його словами це може призвести до перебоїв у роботі компанії.

Нагадаємо, наприкінці травня минулого року влаштували страйк працівники грецьких ЗМІ. Журналісти вимагали від керівництв ЗМІ підписання колективних трудових угод, які значно вигідніші для працівників, ніж індивідуальні контракти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.