НОВИНИ

Папа Римський подякував вірянам за підтримку

Десятки тисяч паломників 17 лютого зібралися на площі Святого Петра у Римі, аби послухати один з останніх публічних виступів Папи Бенедикта XVI, який наприкінці лютого залишить престол глави Римсько-католицької церкви.

Папа з'явився у своєму вікні, яке виходить на площу Святого Петра, об 13:00 за Києвом.

Люди зустріли його бурхливими оплесками і закликами "Хай живе Папа". На площі майорів банер із написом: "Ми вас любимо".

Папа прочитав  молитву  та подякував усім, хто підтримував його протягом останніх кількох днів з моменту оголошення про  відставку.

Очікується, що  23 лютого понтифік прийме президента Італії Джорджо Наполітано,  24 лютого Папа знову зачитає молитву для вірян, а 27 лютого проведе останню аудієнцію на площі Святого Петра.

Раніше Ватикан заявив, що конклав, який обере нового Папу, може бути проведений раніше, ніж планувалося, до початку Страсного тижня 24 березня.

За чинними правилами, голосування не може бути проведене до 15 березня. Це необхідно для того, аби кардинали мали достатньо часу, щоб приїхати до Риму. Але Ватикан розглядає можливість змінити правила.

Як відомо, 85-річний понтифік несподівано оголосив про свою відставку 11 лютого.

Читайте також: Папа йде. Після зречення Бенедикта XVI католицька церква потребує нового лідера-реформатора

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.