НОВИНИ

Британський політолог: Янукович просто не розуміє, як працює ЄС

У ЄС сьогодні дуже роздратовані невиконаними обіцянками Віктора Януковича. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» сказав британський дослідник української історії та сучасної політики Ендрю Вілсон.

«У Євросоюзі дуже роздратовані невиконаними обіцянками. Янукович неодноразово за різних нагод натякав про готовність до компромісу і ніколи не зробив цього. Тому деякі чільні політики в ЄС розчаровані і роздратовані на особистому рівні», - сказав Вілсон.

На запитання, чи Янукович навмисно хоче зіпсувати собі репутацію в Брюсселі, експерт відповів: «Ні, він просто не розуміє як працює Євросоюз».

«Він (Янукович – Ред.) вважає, що усе буде вирішувати реальна розстановка сил, що ЄС лише робить порожні заяви щодо справи Тимошенко та інших справ, пов’язаних з правами людини. Він в це не вірить. Він розраховує, що найважливіше – це Realpolitik, але насправді ЄС дійсно вірить у дещо з того, що проголошує. Тому його modus operandi штовхає його в інший бік», - відзначив Вілсон.

На його думку, Янукович розраховує, що ЄС зрештою здасться і таки підпише угоди про асоціацію.   

«Розрахунки Януковича, схоже,  полягають в тому, що він може балансувати, граючи класичну “неотітоїстську” гру з надією, що ЄС зрештою нікуди не дінеться і погодитися на угоду, бо повірить доводам, що Київ у протилежному випадку піде на угоду з Росією. Але насправді він показує, що Україна ізольована, корумпована, а олігархи не хочуть співпрацювати з жодною зі сторін», - сказав експерт.

Повний текст інтерв’ю з британським політологом Ендрю Вілсоном читайте у № 7 «Українського тижня». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.