НОВИНИ

У ЦВК порівняли ймовірність позбавлення депутата мандату із зустріччю інопланетянина

У Центральній виборчій комісії України вважають, що, з формальної точки зору, позбавити народного депутата мандату неможливо. Про це в інтерв'ю ЗМІ заявив член Центрвиборчкому Михайло Охендовський.

«Якби кожне рішення суду формувало нову судову практику, у нас могло б одночасно існувати багато таких практик, які різняться між собою. У тому числі, і з подібних питань. Що тут можна прогнозувати?.. Ймовірність – все одно, що зустріти інопланетянина по дорозі на роботу: з точки зору формальної логіки вона незначна, а з точки зору побутової – п'ятдесят на п'ятдесят: або зустрінемо, або не зустрінемо...», – пояснив він.

Говорячи про нещодавнє рішення Вищого адміністративного суду України, в якому, отримання депутатських мандатів Павлом Балогою (округ № 71) та Олександром Домбровським (округ № 11) фактично, було оголошено незаконним, Охендовський зазначив, що поки що в комісію надійшла лише постановляюча частина рішення суду, а мотивувальна ще не готова.

«Наскільки ми можемо судити з документів, правоохоронними органами було відкрито кримінальне провадження за фактами, які були при встановленні підсумків голосування в 11-му і 71-му округах. Під час досудового розслідування, були виявлені невідповідності між даними підсумкових протоколів ОВК та бюлетенями, які зберігаються в архівах. Це стало підставою для позову трьох осіб у ВАСУ, який скасував постанови ЦВК про реєстрацію двох нардепів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України. До речі, формулювання 104-ої статті Закону «Про вибори народних депутатів», яка припускає можливість того, що після обрання особа не отримає депутатський мандат у встановленому законом порядку, ймовірно, і дозволила ВАСУ зробити висновок про відсутність депутатських мандатів у двох, названих Вами, громадян, та необхідності проведення повторних виборів. На ЦВК покладено обов'язок провести дії з організації підготовки і проведення таких виборів. Але не обов'язок їх призначити в який-небудь конкретний термін. Можливо, нам ще доведеться звернутися за роз'ясненням порядку виконання рішення. Для початку варто дочекатися мотивувальної частини», –  розповів представник ЦВК.

Він наголосив, що призначити вибори можна лише на підставі Закону «Про вибори народних депутатів», одного лише рішення суду, навіть якщо це рішення ВАСУ, недостатньо. Однак і Верховна Рада не уповноважена призначати повторні вибори депутатів.

«Але, тим не менше, саме вона є органом, від реакції якого багато чого буде залежати. Як би там не було, питання повторних виборів в 11-му і 71-му округах може набути актуальності, тільки якщо депутатів офіційно стане 443. Вибори в окрузі, де немає вакантного мандата, неможливі», – зазначив Охендовський.

Як повідомлялося, Вищий адміністративний суд надвечір 8 лютого виніс рішення про позбавлення депутатських мандатів позафракційних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського, обраних у мажоритарних округах №71 та№ 11 відповідно, та про проведення в цих округах повторних виборів.

Суд розглядав позов Юрія Кармазіна, Євгенія Угля і Анатолія Дацка до ЦВК.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.