НОВИНИ

НАСА: потужність вибуху челябінського боліда склала 500 кілотонн

Фахівці НАСА оцінили потужність вибуху, що стався при падінні челябінського боліда, в 500 кілотонн у тротиловому еквіваленті, що приблизно в 30 разів більше потужності бомби, підірваної над Хіросімою.

"Кількість енергії, що виділилася під час вибуху, склала до 500 кілотонн, вибух стався на висоті близько 20-25 кілометрів", - повідомили  в НАСА.

Діаметр космічного тіла становив орієнтовно 17 метрів, а  його маса - 10 тис тон.

Ці оцінки були зроблені завдяки додатковим даним, отриманим з п'яти інфразвукових станцій, одна з яких розташована на Алясці, в 6,5 тисячі кілометрів від Челябінська.

Інформація зі станцій свідчить, що політ боліда з моменту входу в атмосферу до руйнування тривав 32,5 секунди.

У НАСА підкреслили, що астероїд 2012 DA14, і болід, що впав у Челябінську, не пов'язані - у них різні траєкторії і швидкості.

Між тим, в Управлінні інформації МНС Росії повідомили, що від падіння уламків метеорита постражадали майже 3 тисячі будівель. Зокрема 34 заклади охорони здоров'я, 11 закладів соціального захисту, 361 шкільний і дошкільний освітній заклад.

Нагадаємо, уранці 15 лютого за 80 км від міста Сатка Челябінської області вибухнув болід.

Як повідомляється на сайті міської адміністрації Челябінська, внаслідок події без газу залишились 17 багатоквартирних будинків в Центральному районі і 437 будинків у приватному секторі. У багатьох будинках вибито скло.

Також було скасовано заняття в школах і дитячих дошкільних закладах.

В результаті падіння уламків космічного тіла постраждали 1,2 тисячі людей, десятки були госпіталізовані.

Довідка

Болід - вогняна куля, що рухаєтсья небом. Явище спричиняється входженням у щільні шари атмосфери великих твердих частинок, які називають метеоритними тілами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.