НОВИНИ

За останні п’ять років найбільше метеоритів упало на США, Аргентину та Канаду

Найбільший метеорит, який за останні п’ять років долітав до поверхні Землі, важив 80 тонн.

2008 видався досить рясним на метеоритні дощі та кількість уламків, які долетіли до землі.

На початку року два невеличкі камінці-метеорити впали в поблизу селища Санта-Лючія в Аргентині та Кемер, що в Туреччині.

Шматки метеориту Daule, який впав в еквадорській провінції Гуаяс 23 березня 2008 року, досі можна придбати на спеціальних сайтах, заснованих мисливцями на космічні породи.

У квітні метеорит Berduc пролетів над Чилі і впав в Аргентині.

Вересень відмітився метеоритом Sulagiri в Індії, уламки якого розсипались на площу в 3 квадратних км, а у листопаді купу шматочків від метеориту Buzzard Coulee можна було збирати біля канадського Саскачевана.

У жовтні метеорит Almahata Sitta вагою у 80 тонн ввійшов в атмосферу Землі і вибухнув за 37 км до Нубійської пустелі Судану. Метеорит розпався на більш як 600 шматочків. Останній метеорит 2008 року впав на півдні Марокко.

У 2009 році загалом до Землі долетіло чотири метеорити. Всі чотири мали переважно невелику масу: у червні в Ветстонських горах США (Арізона) впав 2-кілограмовий метеорит, у квітні у Словенії 3-кілограмовий Jesenice, у вересні у Канаді поблизу Онтаріо 215-грамовий Grimsby та 25-кілограмовий Maribo в Данії.

Так само чотири метеорити впали в різних куточках планети і у 2010 році. Зокрема, в Китаї, Словаччині, США та Австралії. З них найбільшим став словенський метеорит у 4 кілограми, що впав поблизу Кошице.

У 2011 році два невеличкі метеорити було знайдено в Кенії та Марокко, а у 2012 році – в Каліфорнії, США.

Першим цього року став метеорит, який впав сьогодні, 15 лютого, за 80 км від міста Сатка Челябінської області. За попередніми даними вагу метеорита оцінюють у 10 тонн. А кількість людей, що постраждали внаслідок його падіння, вже склала майже 1 тис осіб. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.