НОВИНИ

У МЗС Польщі переконані, що Україна спроможна вчасно виконати вимоги ЄС

Міністерство закордонних справ Польщі вважає можливим виконання Києвом більшості виставлених ЄС вимог для підписання договору про асоціацію з Україною восени цього року. Про це сказав заступник глави польського, виконавчий директор Європейського фонду підтримки демократії МЗС Єжи Помяновський.

"Рада ЄС визначила 19 основних елементів, котрі мусять бути виконаними. Ми знаємо, що українська сторона хоче говорити про це і прагне виконати якнайбільше із цих пунктів. Я глибоко переконаний, що це можливо", – вважає Помяновський.

Польський дипломат також назвав доленосним рішення про європейську інтеграцію України.

"Це єдиний напрямок, який дає Україні історичний шанс. Всі коливання, елементи торгу  –  з історичної перспективи повністю неправильні", – заявив він.

На його думку, угода про асоціацію підписується не з конкретним українським урядом, а з усім українським суспільством.

"Ми не можемо непідписанням цієї угоди карати ціле суспільство, віддаляючи його від Європи. Для Польщі підпис під угодою про асоціацію є жестом для усього суспільства, а не лише для нинішнього уряду", – сказав він.

Окрім того, він зазначив, що Польща готова допомогти Україні у розвитку демократії.

"Чи хочете демократії? Чи хочете нашої допомоги? Якщо хочете –  то отримаєте її", – пообіцяв Помяновський.

Нагадаємо, в інтерв’ю аналітичному журналу «Україна і світ. Глобальний порядок денний 2013» Янукович знову обіцяв євроінтеграцію і окремий формат співпраці з Митним союзом.

Як повідомлялось раніше, голови держав та урядів країн-членів Європейського союзу підтвердили зобов’язання підписати Угоду про асоціацію Україна-ЄС за умови виконання державою визначених критеріїв.

Очікується, що в разі виконання Україною умов, закладених у грудневих висновках Ради, Київ і Брюссель підпишуть угоду про асоціацію під час саміту у Вільнюсі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.