НОВИНИ

  ▪   Мілан Лєліч

Другий свідок у справі Щербаня посилається на розповіді нетверезого партнера Лазаренка

Печерський суд Києва продовжив допит другого свідка у справі про обвинувачення Юлії Тимошенко у замовленні вбивства Євгена Щербаня. Про це повідомив кореспондент Тиждень.ua.

Так, суд перейшов до допиту дніпропетровського бізнесмена Сергія Зайцева, котрий в 90-і роки був знайомий з Павлом Лазаренком та його оточенням.

Прохання захисту не проводити засідання за відсутності Юлії Тимошенко було відхилено, бо суддя Віктор Кицюк вирішив, що Тимошенко була належним чином повідомлена про свій виклик на засідання.

Свідок Зайцев російською мовою детально розповів про обставини знайомства з Павлом Лазаренком, його партнером Петром Кириченком, свої стосунки з ними, конфлікт Лазаренка і Тимошенко з Євгеном Щербанем.

При цьому свідок посилається як на власну інформацію, так і на те, що йому розповідали інші особи, насамперед Кириченко.

Свідок зазначив, що Кириченко мав велику неприязнь до Юлії Тимошенко, оскільки вважав її своїм конкурентом по бізнесу і впливу на Лазаренка.

«30 листопада 1998 року на святкуванні дня народження моєї дружини Кириченко, який був в дуже нетверезому стані, похвалився тим, як він зміг разом з іншими людьми красиво організувати вбивство Щербаня. Кириченко також сказав про три мільйони, які начебто це коштувало», – зазначив свідок.

Після паузи свідок також розповів про інтимні зв’язки Тимошенко і Лазаренка.

«У Паші з Юльою були інтимні стосунки. Лазаренко і сам розповідав мені про це. Також дружина Лазаренка жалілася мені, що Паша повністю втратив голову від Юлі, що Юля розбила їхню сім’ю тощо», – сказав Зайцев.

Така розповідь викликала обурення у кількох народних депутатів, внаслідок чого суддя Кицюк зробив їм зауваження і пригрозив вилучити із зали суду.

У свою чергу захисник Тимошенко Сергій Власенко кілька разів заявляв протест на розповідь свідка про інтимні стосунки Лазаренка і Тимошенко, вказуючи, що це жодним чином не стосується справи, яка розглядається судом, але суддя Кицюк їх відхиляв.

Зараз свідок Зайцев закінчив давати вільні покази по справі, і суддя почав його прямий допит.

Як відомо, 14 лютого Печерський районний суд завершив допит свідка Ігоря Мар’їнкова у справі про вбивство Євгена Щербаня. 

Під час допиту Мар'їнков заявив, що не був особисто знайомий з Юлією Тимошенко і Павлом Лазаренком, а люди, на слова яких він посилається, давно померли. Водночас він стверджує, що добре пам'ятає, як "виглядала і пахла" Тимошенко 17 років тому

Під час допиту Мар’їнков заперечив заяву прокурора про тиск на нього з боку опозиційних депутатів. 

Адвокати Юлії Тимошенко у суді наголосили, що свідок змінив у свідченнях суму оплати за вбивство Євгена Щербаня з 3 мільйонів до 1,8-2 мільйони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.