НОВИНИ

Янукович знову обіцяє євроінтеграцію і окремий формат співпраці з Митним союзом

Президент Віктор Янукович вважає, що для підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС, що передбачає створення зони вільної торгівлі, є політична воля з обох сторін. Про це він заявив в інтерв’ю аналітичному журналу «Україна і світ. Глобальний порядок денний 2013», створеному у співпраці The New York Times News Service & Syndicate і газети «Сегодня».

«Вважаю, що на сьогодні є достатній рівень політичної волі з обох сторін для того, щоб завершити цей процес у заплановані терміни», - цитує Януковича прес-служба президента.

За його словами, перехід відносин з ЄС у якісно новий формат політичної асоціації та економічної інтеграції «є важливим етапом на шляху подальшої повномасштабної інтеграції України до Європейського Союзу».

Янукович також нагадав, що у 2012 році Угоду про асоціацію було парафовано.

«Сьогодні і Україна, і ЄС здійснюють активну підготовку до її підписання», - підкреслив він.

Президент висловив упевненість, що саміт Україна-ЄС, запланований на 25 лютого, «дозволить максимально зблизити позиції у вирішенні актуальних питань нашого двостороннього співробітництва».

«Європейська інтеграція залишається незмінним зовнішньополітичним пріоритетом і стратегічним курсом розвитку країни», - наголосив Янукович.

Відповідаючи на запитання про співпрацю України з Митним союзом, президент зазначив, що товарообіг України з країнами Митного союзу перевищує $60 мільярдів і має тенденцію до подальшого зростання. Тому, за його словами, Україна налаштована на пошук інструментів ефективного і взаємовигідного співробітництва з цим інтеграційним об'єднанням.

«Ми готові розглядати можливість адаптації на національному рівні правил Митного союзу в частині вільного обігу товарів і послуг, які не суперечать нашим міжнародним зобов'язанням. Упевнений, що необхідний формат співпраці з Митним союзом буде знайдено», - сказав президент.

Янукович наголосив, що такі кроки дозволять Україні поглибити партнерство з країнами Митного союзу у сферах ядерної енергетики, авіабудування, суднобудування, транспортного і сільськогосподарського машинобудування, а також в інших галузях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.