НОВИНИ

Прокурор впевнений, що захисники Тимошенко намагалися заплутати свідка

Прокурор у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня Олег Пушкар заявив, що захист екс-прем'єра Юлії Тимошенко намагався заплутати свідка під час допиту 14 лютого. Про це повідомляє прес-служба генеральної прокуратури.

За словами Пушкаря, "свідок послідовно виклав усі обставини справи, які йому були відомі".

"Він відповів на всі запитання, як прокурорів так і адвокатів. Засідання тривало до того часу, поки у сторін учасників процесу були запитання", - сказав він.

Прокурор зазначив, що під час допиту захист Тимошенко ставив багато питань не посуті справи.

"Єдине, що я хочу зазначити, і присутні журналісти за цим спостерігали, що захист багато своїх питань ставив не по суті справи. Також адвокати намагалися тиснути на свідка шляхом дублювання своїх одних і тих самих запитань, на які свідок вже відповів", - зазначив Пушкар. 

"Складається враження, що вони намагалися заплутати свідка, ганяючи його по колу. І суддя жодного разу на це не відреагувала", - додав він.

Прокурор також зауважив, що розцінює це як тактику захисту.

"Хоча це не змінює ситуації, адже свідок пояснив, звідки йому відомо про події, які мали місце у 1996 році, яку роль в них відігравала підозрювана, чітко вказав Тимошенко, як на особу, яка була відповідальна за оплату організації замовного вбивства народного депутата Щербаня. Він також повідомив про мотиви цього вбивства, що полягали у бізнесовому конфлікті", - наголосив Пушкар.

За його словами, значну роль у процесі допиту свідка відіграє публічність цих процесуальних дій.

"Крім того, я думаю, що у цьому процесі значну роль відіграє його публічність. Завдяки цьому занадто багато свідків чують історію організації вбивства, і їх навряд чи цікавить, на відміну від адвокатів, колір підборів, у які була вдягнена Тимошенко коли проживала в готелі «Національ», де власне і відбулася зустріч з виконавцями вбивства", - сказав Пушкар.

Нагадаємо, що сьогодні Печерський районний суд завершив допит свідка Ігоря Мар’їнкова у справі про вбивство Євгена Щербаня.

Під час допиту Мар'їнков заявив, що не був особисто знайомий з Юлією Тимошенко і Павлом Лазаренком, а люди, на слова яких він посилається, давно померли. Водночас він стверджує, що добре пам'ятає, як "виглядала і пахла" Тимошенко 17 років тому.

Як відомо, допит наступного свідка у справі Щербаня, за словами прокурора, відбудеться 15 лютого.

Як раніше повідомлялося, Юлія Тимошенко подала заяву з проханням доставити її на наступне засідання суду у рамках досудового розслідування справи про вбивство Євгена Щербаня. 

Згодом державна пенітенціарна служба повідомила, що доставить Тимошенко на засідання суду в Київ, яке має відбутися 15 лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.