НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: заявами про туркменський газ Україна лише "лоскоче Росії нерви"

Заяви української сторони про пошук альтернативи російському газу у Туркменістані жодним чином не впливають на Росію. Про це заявив Тиждень.ua директор енергетичних програм центру «Номос» Михайло Гончар.

«Це швидше лоскотання нервів Росії. Не більше того. Адже всі чудово розуміють, що якщо Україна і Туркменістан підпишуть «валізні» домовленості, то як цей газ без згоди транзитної країни доставити в Україну? Такої згоди немає. Більше того, як відомо, Росія відкликала свій підпис з договору Енергетичної хартії (угода, що стосується міжурядової співпраці в енергетичному секторі - Ред.), яким власне і чітко фіксується питання забезпечення свободи транзиту. В цьому контексті бачимо, що Росія продовжує вже три роки ігнорувати думку міжнародного співтовариства. А тому я не думаю, що вона сильно зважатиме на Україну і Туркменістан, особливо враховуючи психологічні особливості спілкування останнім часом Києва з Москвою», - сказав Гончар.

Нагадаємо, 13 лютого НАК "Нафтогаз України" і Державний концерн "Туркменгаз" підписали меморандум про активізацію співпраці в нафтогазовій сфері. Меморандум передбачає поновлення поставок газу в Україну та країни Європи, а також розвідку родовищ на території Туркменістану.

За словами глави українського Міненерго Едуарда Ставицького, Україна збирається постачати газ через територію Росії, але яким чином Київ планує отримати на це згоду Москви, міністр не уточнив.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.