НОВИНИ

Колишній в.о. міністра оборони Валерій Іващенко отримав політичний притулок у Данії

Як стало відомо «Українському Тижню», Валерієві Іващенку, який був тимчасово виконуючим обов’язки міністра оборони в уряді Юлії Тимошенко, надано політичний притулок у Данії. МЗС країни підтвердило цю інформацію

Політичний притулок Валерію Іващенку надано в рамках Конвенції ООН про статус біженців. Міністерство закордонних справ Данії, коментуючи це питання, обмежилося лаконічним підтвердженням.  Оперативність рішення за поданням Іващенка свідчить про те, що у цій справі Міграційній службі Данії було все чітко зрозуміло.

Відтак рішення можна трактувати не інакше, як очевидний знак недовіри до запевнень офіційного Києва про відсутність політики у процесах проти членів колишнього уряду Тимошенко.

У розмові з «Тижнем», Валерій Іващенко припустив, що у рішенні про надання йому притулку значну роль зіграли заяви лідерів західних країн і ЄС та резолюції ПАРЄ. Зокрема, у Резолюції ПАРЄ № 1862, прийнятій на початку 2012 року, судовий процес над ним визначається як несправедливий, а підґрунтя для нього, тобто статті Кримінального кодексу, за якими звинувачували Іващенка, Тимошенко та інших, «неприйнятним», оскільки ці статті є настільки загальними, що дозволяють засудити людину постфактум за те, що вважається звичайним процесом прийняття рішень державними чиновниками.   

Своє рішення просити політичний притулок пан Іващенко в інтерв’ю «Українському Тижню» пояснив так: «Вони знову почали переслідування, знову хотіли посадити мене; розгляд касаційної скарги має бути в березні. Тепер я можу говорити вільно, і такий я можу більше прислужитися своїй країні. Я б хотів повернутися на Батьківщину, але наразі не можу. Україною керує жменька тих, хто діє так, наче вони успадкували права на всю країну і її багатства».

Як повідомляв раніше Тиждень.ua, колишнього в.о. міністра оборони судили в Україні за звинуваченням у перевищенні службових повноважень засудили до 5 років позбавлення волі, однак Апеляційний суд Києва пом’якшив покарання до умовного терміну і звільнив з-під варти 14 серпня 2012-го року. Після цього Валерій Іващенко подав касаційну скаргу.

 Читайте інтерв’ю з Валерієм Іващенком у №7 «Українського Тижня».