НОВИНИ

Wall Street Journal: Європа залишається найбільшою проблемою католицької церкви

Європа є єдиним регіоном світу, де скорочується кількість католиків. Про це пише Wall Street Journal.

«В той час як Папа Бенедикт XVI готується відмовитися від своєї посади, церковні лідери, які планують новий понтифікат, впевнені, що треба задуматися над однією з його давніх цілей: поповнення церковних лав в Європі. З самого початку свого понтифікату в 2005 році, Папа зосередився на проблемі зменшення кількості християн по всьому континенті, заявляючи, що релігійну віру відкинули на узбіччя суспільного життя. Папа намагався переломити цю тенденцію, несучи своє послання в такі країни, як Німеччина, Франція, Іспанія та Італія, де номінально католиками є багато людей, тоді як насправді їх набагато менше.

Аналітики Ватикану не сумніваються, що новий Папа продовжить з того місця, де Папа Бенедикт зупинився у своїй місії «нової євангелізації» у спробах заманити людей, які раніше були католиками, назад до пастви, в той час як світські тенденції, які підмивають фундамент церкви в Європі, сприймаються як загроза всьому світовому паству», - йдеться у статті.

«Європа вже давно є великою проблемою римського католицизму. У той час як європейські вулиці позначені християнською архітектурою та історією, багато хто тут зараз вважає релігійну віру особистою справою.

Європа є єдиним регіоном у світі, де скорочується кількість католиків. Відповідно до останнього офіційного звіту церкви, число католиків у 2010 році впало на 0,01% у порівнянні зі зростанням на 0,21% та 0,07% в Африці і Південній Америці. Зважаючи на те, що у світі більше мільярда католиків, такі здавалося б невеликі зміни насправді є значними», - додає Wall Street Journal.

В той же час видання, The Washington Post наводить останні дані опитування Pew Research Center, відповідно до яких найбільшу частку католиків світу наразі складають латиноамериканці (41%). Європейці ж становлять 24% усіх католиків, жителі Африки – 15%, Азії – 12%.

«Європа все ще буде серцем католицизму, фокус залишатиметься там, де знаходиться його столиця і звідки ось вже тисячу років походить кожен Папа. Але як довго це триватиме», - задається питанням видання. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.