НОВИНИ

На сьогодні одностатеві шлюби дозволені в 11 країнах світу

За останні 13 років одностатеві шлюби було легалізовано в 11 країнах світу. Про це повідомляє американський соціологічний інститут Pew Research Center.

Нідерланди стали першою країною світу, яка у 2000 році дозволила одностатеві шлюби. Відповідний закон, прийнятий голландським парламентом, дозволив одностатевим парам одружуватися, розлучатися і всиновлювати дітей.

Ще починаючи з 1998 року бельгійський парламент надав окремі права одностатевим парам. Вони могли реєструватися у місцевого клерка і формально спільно володіти будинком. Через п’ять років у 2003 році парламент Бельгії легалізував одностатеві шлюби, надавши гомосексуальним парам такі ж податкові права і права спадкування як і гетеросексуальним.

У 2005 році однакові права для пар будь-якої статі затвердив окремим законом парламент Іспанії. Закон спровокував масові протести в Мадриді і різку критику з боку офіційних осіб Ватикану та Католицької конференції іспанських єпископів. Після того, як закон вступив в силу, Конституційний суд країни скасував рішення двох муніципальних суддів, які відмовилися видати дозволи на шлюб одностатевим парам.

Одностатеві пари в Канаді отримали більшість правових переваг для шлюбу ще у 1999 році, а у 2005 року парламент прийняв спеціальний закон.

Парламент Південної Африки легалізував одностатеві шлюби у листопаді 2006 року, через рік після того як вищий суд країни ухвалив рішення, що попередній закон про шлюби порушує гарантії Конституції Південної Африки про рівні права.

З січня 2009 року одностатеві пари в Норвегії офіційно мають право вступати в шлюб, всиновлювати дітей і здійснювати штучне запліднення.

У квітні 2009 року парламент Швеції проголосував переважною більшістю за легалізацію одностатевих шлюбів. Втім ще з 1995 року гомосексуальні пари в Швеції мали право реєструвати «цивільні союзи».

У червні 2010 року Португалія стала восьмою країною, яка дозволила одностатеві шлюби. А у 2010 році подібний закон прийняла Ісландія. Після того, як новий закон набув чинності наприкінці червня 2010 року, прем'єр-міністр країни Йоханна Сігурдардоттір і її давній партнер Йоніна Леосдоттір стали одними з перших людей країни, які офіційно вступили в одностатевий шлюб.

У липні 2010 року Аргентина стала першою країною в Латинській Америці, яка дозволила  одностатеві шлюби. Незважаючи на енергійну протидію з боку католицької церкви та євангельських протестантських церков закон схвалили обидві палати парламенту.

У 2012 році список країн, де дозволені гомосексуальні шлюби, поповнила Данія, а 12 лютого 2013 року – Франція.

В той же час у Мексиці і США одностатеві шлюби дозволені в окремих регіонах.

Читайте також: Церква проти уряду: англікани й католики засуджують плани легалізації одностатевих шлюбів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.