НОВИНИ

Янукович пояснив президенту Туркменистану свою зацікавленість у турменському газі

Україна зацікавлена у відновленні постачань газу з Туркменистану, заявив Президент Віктор Янукович після переговорів зі своїм туркменським колегою Ґурбанґули Бердимухамедовим в Ашгабаті.

«Я підтвердив зацікавленість України у відновленні постачань природного газу з Туркменистану і готовність до поглиблення співпраці в цій сфері. Наша країна має всі можливості для об’єднання зусиль із метою опрацювання альтернативних маршрутів постачань газу і для власних потреб, і для подальшого експорту до Європи», – сказав Янукович.

Сьогодні сторони підписали низку двосторонніх документів. Зокрема, підписано меморандум про взаєморозуміння між «Нафтогазом України» і державним концерном «Туркменгаз». Мета підписання документа – активізація двосторонньої співпраці в нафтогазовій сфері.

Як повідомлялось, 12-14 лютого Януковуич перебуває з офіційним візитом у Туркменистані. Планується, що крім переговорів з президентом Туркменистану Гурбангули Бердимухамедовим, Янукович відвідає Лебапський велаят, де візьме участь у заходах з відкриття та започаткування будівництва інфраструктурних об’єктів за участі української  компанії "Шляхове будівництво "Альтком", яка проектуватиме і будуватиме новий міжнародний аеропорт і залізничний та автомобільний мости через річку Амудар'я між містами Туркменабат і Фарап.

Офіційними власниками корпорації «Альтком» є донецькі бізнесмени Олександр Тисленко та Сергій Павлічев. Однак фірму пов’язують з колишнім мінстроі інфраструктури України Борисом Колесніковим.

Нагадаємо, у грудні під час візиту до Індії, зокрема, на українсько-індійському бізнес-форумі в місті Бангалор,  Янукович намагався зацікавити ділові кола країни бізнесом відомих регіоналів Ріната Ахметова, Андрія Клюєва і В’ячеслава Богуслаєва.