НОВИНИ

Королевська розповість Азарову, як популізм Януковича стимулював "пакращення"

Кабінет Міністрів на черговому засіданні 13 лютого розгляне введення мораторію на видачу ліцензій на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей та заслухає звіт містра соціальної політики про виконання соціальних ініціатив президента. Про це йдеться в порядку денному засідання уряду.

Відповідний законопроект представить міністр фінансів Юрій Колобов.

Своєю чергою, міністр соціальної політики Наталія Королевська розповість про стан виконання у 2012 році соціальних ініціатив президента Віктора Януковича.

На своєму засіданні Кабмін також планує розглянути державну цільову програму формування системи безоплатної правової допомоги на 2013-2017 роки, а також план заходів щодо виконання у 2013 році національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні.

Під час засідання уряду планується проведення брифінгів віце-прем'єр-міністра Костянтина Грищенка, голови Державної служби лікарських засобів Олексія Соловйова і глави Держслужби з надзвичайних ситуацій Михайла Болотських.

У вересні 2012 року Верховна Рада ввела державну монополію на проведення лотерей з урахуванням пропозицій президента.

Цей закон дозволяє приватним операторам залучати громадян до участі в лотереях.

Закон обмежує участь в держлотереях осіб, які не досягли 18 років, однак не встановлює відповідальності приватних операторів державних лотерей за залучення до участі неповнолітніх у таких лотереях.

Нагадаємо, 7 березня 2012 року Віктор Янукович оголосив нові соціальні ініціативи, серед яких – іпотека під 2-3%, підвищення виплат малозабезпеченим, а також повернення громадянам вкладів Ощадбанку СРСР. Згодом прем’єр Микола Азаров заявив, що соціальні ініціативи Януковича пожвавлять ринок.

Втім підбиття економічних підсумків 2012 року свідчать, що прогнози Азарова не підтвердилися. Зокрема, валовий внутрішній продукт зменшився в IV кварталі 2012 року на 2,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Продовжує зростати загальна сума державного і гарантованого боргу. За грудень 2012 року цей показник зріс на 2,8% - до $64,482 млрд. Станом на 31 грудня 2012 року державний зовнішній борг становив $26,1 млрд, державний внутрішній борг – $23,8 млрд, гарантований державою борг - $14,5 млрд.

Другий місяць поспіль в Україні спостерігається помірне зростання споживчих цін. У січні на темпи інфляції, які становили 0,2%, впливали як зростаючі ціни на продукти харчування, так і перегляд комунальних тарифів у деяких містах.

За підсумками січня-грудня 2012 року, проти аналогічного періоду 2011 року спад промислового виробництва становив 1,8%.

Читайте також: Від пакращення до повного ідіотизму

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.