НОВИНИ

Німецький політолог: дестабілізація режиму Януковича є лише питанням часу

У світлі нинішньої співвідношення сил та інтересів в Східній Європі Німеччина повинна розробити нову східну політику, зокрема більше зосередитись на Україні. Про це у своїй статті на EUobserver пише німецький політолог Андреас Умланд.

«Майбутній німецький підхід має поєднувати увагу на високому рівні до Росії та більшу зацікавленість у тому, що іноді називають «проміжною Європою» або Zwischeneuropa - в першу чергу, в Україні.

Парафована у 2012 році (угода про асоціацію – Ред.), передбачає як тісні політичні відносини так і далекосяжну економічну інтеграцію України в ЄС. Якщо угоду підпишуть і ратифікують, вона стане не лише найбільш важливою міжнародною угодою для України, але й найбільш далекосяжним договором, який Європейський Союз будь-коли укладав з країною, яка не є його членом. Втім, ні в тексті угоди, ні в заявах європейської ради за останні роки все ще так і не було зазначено офіційної перспективи членства України в ЄС.

І частину відповідальності за це несе на собі Німеччина. Стратегічний провал зумовлений як повільністю бюрократією ЄС, так і скептичним ставленням національних еліт окремих країн Європи до ідеї майбутнього приєднання України.

Вирішальним фактором у Німеччині може бути просто відсутність уваги до України та нездатність німецької політичної еліти зрозуміти геополітичне значення України.

Така наївність, в свою чергу, пов'язана з триваючим домінуванням Росії загальному баченні Східної Європи у Німеччині», - йдеться в статті.

На думку експерта, незважаючи на згортання демократії в Україні Німеччина зокрема і Захід в цілому повинні почати більш прихильно ставитись до України.

«По-перше, нинішні авторитарні тенденції в Україні значно слабші, ніж у більшості інших пострадянських держав.

По-друге, українська політика протягом останніх 20 років була відносно більш плюралістичною, ніж, наприклад, в Білорусі та Росії. В українській демократії один за одним відбуваються підйоми і відкати. Наступне зрушення може мати більш позитивний напрям. Дестабілізація неоавторитарного режиму Януковича видається є лише питанням часу.

Але чи сприятиме вона істотним змінам німецько-українських та європейсько-українських відносин? Беручи до уваги маргінальний статус України на ментальній карті західноєвропейської еліти це питання залишається відкритим», - пише Умланд. 

Читайте також: Підписувати чи не підписувати