НОВИНИ

Папа Римський думав про відставку кілька місяців

Бенедикт XVI довго роздумував, перш, ніж наважитися на відставку з посади глави Католицької Церкви, хоч і раніше припускав таку можливість.

Судячи з усього, про майбутню відставку Папи не знало навіть його оточення. За словами кардинала Анджело Содано, колишнього держсекретаря Ватикану і нинішнього декана колегії кардиналів, заява понтифіка прозвучала як «грім серед ясного неба», пише «КоммерсантЪ-Украина».

89-річний брат Папи Георг Ратцінгер розповів журналістам, що про відставку понтифік роздумував кілька місяців.

«На нього тисне вік», – аргументував він, додавши, що навіть проста ходьба давалася його братові з великими труднощами, а нещодавно лікар порадив Папі більше не брати участі у довгих перельотах.

Відомо, що Бенедикт XVI радив своєму попереднику Іванові Павлові II піти у відставку, коли у того діагностували хворобу Паркінсона. Проте той відмовився, заявивши, що «Пап на пенсії не буває». У свою чергу, Бенедикт XVI 2010 року в одному із інтерв'ю не виключив, що відречеться від престолу, якщо його здоров'я погіршиться.

У Римо-католицькій Церкві в Україні вчорашня сенсація була сприйнята спокійно.

Читайте також: Експерт: зречення престолу Бенедиктом XVI – рішення неочікуване, але мудре

«Папа розумів, що очікування щодо наступника святого Петра дуже великі. Він ніколи не ухилявся від служіння, але також вважав, що гідне виконання покладеного на нього обов'язку вимагає відповідних сил. Прикро, що думка Папи в цьому питанні відрізняється від нашої. Сказані найсвятішим отцем слова були настільки влучними, що потрапляли в корінь проблем, які стояли перед Церквою. Залишається надія, що Бенедикт ХVI і в подальшому буде служити Церкві своєю мудрістю і досвідом», – йдеться у зверненні глави католиків України архієпископа Мечислава Мокшицького.

«Я не думаю, що щось кардинально зміниться у церковному житті – для нас це не якась фантастична подія, оскільки українські справи все ж в руках самих українців. Ніяк це не торкнеться і греко-католиків, оскільки їхнього главу і архієреїв призначають в Україні», – вважає директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський.

При цьому він сумнівається в тому, що новий Папа римський прибуде до Києва на 1025-річчя Хрещення Київської Русі, про можливість чого повідомлялося раніше.

«Думаю, що у нового глави Церкви буде багато інших справ,аби думати ще й про Україну», – сказав він. 

Нагадаємо: вчора стало відомо, що Папа Римський Бенедикт XVI збирається зректися престолу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.