НОВИНИ

Міністр енергетики переконує, що поки зарано говорити про сплату "газового боргу" Росії

Наразі зарано говорити про сплату боргу в $7 млрд Росії, оскільки переговори щодо цього питання досі тривають. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький в ефірі телеканалу ICTV.

Міністр уточнив, що Україна отримала рахунок від Росії і, згідно умов контракту, впродовж 10 днів повідомила, що нае вбачає за доцільне сплачувати борг. Крім того, за словами Ствицького, для цього немає підстав.

"На цьому поки що крапка. Тому питання щодо звернення за допомогою (до Європейського енергетичного співтовариства - ред.) на часі не стоїть. Ми знаходимося у переговорному процесі", - додав він.

Коментуючи заяву Європейського енергетичного співтовариства щодо того, що Україна не зверталася по допомогу для сплати боргу, міністр зазначив: "Ми за останній тиждень провели щонайменше десяток зустрічей з представниками послів країн ЄС. Де обговорювалось саме це питання також".

Ставицький зауважив, що "Європейський Союз не зовсім адекватно відреагував на цю ситуацію, видавши такий коментар" і додав, що це позиція "перш за все, країн Європейського Союзу".

Нагадаємо, російський Газпром виставив Нафтогазу рахунок на суму близько $7 млрд за недобір природного газу в 2012 році виходячи з передбаченою контрактами вимогою take or pay.

Водночас у Нафтогазі підкреслюють, що компанія в повному обсязі оплатила отриманий від російської компанії газ за раніше виставленими рахунками.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що вимога Газпрому за недобір газу є неправомірною.

Експерти вважають , що російська сторона використовуватиме виставлений Нафтогазу рахунок як додатковий важель впливу на Україну у втягуванні її у Митний союз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.