НОВИНИ

Магера: Через інцидент з Балогою і Домбровським можуть виникнути проблеми з Венеціанською комісією

Оскарживши в судовому порядку вибори на округах, де здобули перемогу Павло Балога та Олександр Домбровський, Юрій Кармазін порушив строки, впродовж яких може бути оскаржене рішення ЦВК про обрання депутатом. Про це в інтерв'ю Тиждень.ua заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

"Невипадково в процесуальному законодавстві існує така категорія, як строки. Існує п’ятиденний термін для ВАСУ щодо винесення рішення по постанові ЦВК про обрання певної особи депутатом. Де ці п’ять днів був пан Кармазін, я не знаю", - сказав Магера.

"Цей строк не підлягає поновленню і не може бути продовжений, це пряма норма закону. Якщо вільно погодитись зі строками, тоді в країні настане правовий хаос. Якщо можна через чотири роки взяти до провадження якусь справу, то можна і через чотири роки, за такою логікою, можна буде взятися за оскарження мандату президента, а це зачіпає навіть засади конституційного ладу, що неприпустимо", - наголосив він.

"Безумовно, особи, які дійсно причетні до фальсифікацій, мусять понести відповідальність, але у встановленому законом порядку. Тобто відкривається кримінальна справа, якщо потрібно притягнути до відповідальності особу, яка має депутатський мандат, за процедурою має бути подання Генпрокуратури до парламенту щодо позбавлення її недоторканності і так далі. Це все можливо, але діяти треба за законом, а не так, як комусь захотілося. В нас тоді знову будуть тикати, приміром, у Венеціанській комісії, а це явно не  те, чого ми прагнемо", - додав Магера.

Повний текст інтерв'ю із заступником голови ЦВК Андрієм Магерою читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.