НОВИНИ

Губернатор Донеччини вважає, що ініціатива назвати бібліотеку іменем Стуса належить "панам"

Голова Донецької обласної державної адміністрації Андрій Шишацький вважає, що присвоєння імені українського поета, політв'язня, Героя України Василя Стуса обласній бібліотеці імені Крупської повинно обговорюватися всіма мешканцями регіону. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції, коментуючи нещодавню ініціативу Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» про перейменування бібліотеки.

«Це думка (про присвоєння імені Стуса бібліотеці) одного, або групи товаришів, або «панів». Я думаю, що це повинна вирішувати громада Донецька. Якщо це питання буде стояти, то це повинно бути предметом обговорення депутатів міськради і мешканців Донецької області », - сказав Шишацький.

Як відомо, Донецька обласна організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» в грудні 2012 року направила голові Донецької обласної ради Андрію Федоруку та голові обласної держадміністрації Андрію Шишацькому звернення з проханням присвоїти ім'я українського поета, політв'язня, Героя України Василя Стуса обласній бібліотеці імені Крупської.

Громадські діячі відзначили, що вшанування пам'яті Стуса до 75-річчя з дня його народження було прийнято Постановою Верховної Ради України від 15 травня 2012 року «Про відзначення 75-річчя з дня народження видатного українського поета , політв'язня, Героя України Василя Стуса ».

У зверненні також нагадали, що 20 грудня 2012 року в Донецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Надії Крупської, «яка жодного відношення до Донецька не мала і що є абсурдом», був відкритий музей Стуса.

«Наявність такого музею підтверджує необхідність перейменування цієї бібліотеки, що буде достойним вшануванням 75-річчя з дня народження Василя Стуса в Донбасі», - було укладено в зверненні.