НОВИНИ

Компартія Франції відхрестилася від серпа і молота

Компартія Франції переобрала національним секретарем сенатора П'єра Лорана і відмовилася від зображення серпа і молота на картках членів партії. Відповідні рішення були прийняті на з’їзді, що відбувся 7-10 лютого.

В останній день з’їзду партійці 100% голосів переобрали національним секретарем 55-річного сенатора від Парижа П'єра Лорана, який очолює партію з 2010 року.

Обрання лідера при цьому привернуло значно менше уваги, ніж зміни вигляду партійних квитків.  Керівник однієї з паризьких секцій партії Еммануель Дан Тран в інтерв'ю радіостанції France Info заявив, що вся партія шокована зникненням з партійних квитків серпа і молота - традиційного символу єдності пролетаріату і селянства. Замість нього на картці зображена п'ятикутна зірка "Європейських лівих" - європейської партії, яку також очолює П'єр Лоран.

Партійний лідер у відповідь назвав незадоволеного соратника "комуністом, який вже кілька років вороже налаштований до орієнтирів партії". Він також  зазначив, що серп і молот - "це символ, який існував і продовжує використовуватися на маніфестаціях, але не відображає те, чим є партія сьогодні". Лоран навіть продемонстрував журналістам квиток компартії Франції 1944 року, на якому емблема серпа і молота також відсутня.

Як відомо, компартія Франції входить до виборчого блоку "Лівий фронт", який на президентських виборах у 2012 році представляв один з лідерів "Лівої партії" Жан-Люк Меланшон. Він посів у першому турі четверте місце з 11,1% голосів, таким чином у п'ять разів покращивши результат його попередниці - екс-лідера компартії Марі-Жорж Бюффе, що отримала в 2007 році 1,93% голосів. 

У нижній палаті парламенту - Національних зборах - комуністи мають 7 місць з 577, а в сенаті - 19 з 348.

Читайте також: Французький парламент не матиме прокомуністичної фракції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.