НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: позбавлення депутатських мандатів ВАСУ заслуговує на звернення до Європейського суду

Існує три варіанти правового реагування на рішення Вищого адмінсуду про позбавлення депутатських мандатів позафракційних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського, один з яких оскарження у Європейському суді. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив депутат ІІІ-VI скликань Верховної Ради Юрій Ключковський.

«По-перше, я вважаю, що це рішення не можна виконувати і хай попробують заставити це виконати. А тоді оскаржувати. Якщо апарат Верховної Ради відключить карточки депутатів, то, я вважаю, треба оскаржувати дії апарату. По-друге, необхідно негайно звертатися до Конституційного суду щодо роз’яснення тлумачення відповідної статті Конституції стосовно того, чи вичерпний перелік підстав припинення повноважень народного депутата, чи невичерпний. Суд не може сказати, що невичерпний. По-третє, треба звичайно звертатися до Європейського суду з прав людини. Це порушення пасивного виборчого права», – вважає Ключковський.

Він також зауважує, що в Конституції міститься шість підстав для позбавлення депутатів мандату рішенням Верховної Ради.

Як повідомляллось, Ключковський вважає, рішення суду про позбавлення депутатських мандатів Павла Балоги та Олександра Домбровського суцільним порушенням законодавства, «яке не лізе ні в які ворота».

Нагадаємо, 8 лютого  Вищий адміністративний суд визнав недостовірними результати виборівнародних депутатів в одномандатних округах № 11 та № 71, де обрані відповідно Олександр Домбровський та Павло Балога. ВАСУ скасував постанови ЦВК в частині реєстрації вказаних обранців і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України.

Вищий адмінсуд також визнав неможливим достовірно встановити результати виборів в цих округах і вказав на необхідність проведення в них повторних виборів. Суд розглядав позов Юрія Кармазіна, Євгенія Угля і Анатолія Дацка до ЦВК.

У ЦВК визначаться з подальшими діями після того, як отримають повний текст рішення суду.

Комітет Верховної Ради з питань регламенту готовий розглянути на своєму засіданні ситуацію з позбавленням брата Балоги і Домбровського мандатів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.