НОВИНИ

У профспілках вважають, що влада підштовхує вугільну галузь до краху

Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець вважає, що розвиток незаконного видобутку вугілля загрожує енергетичній безпеці країни. Про це Волинець розповів в інтерв'ю Gazeta.ua.

«Держшахти стають банкротами. Складений список з 35 шахт, що закриваються під красивою вивіскою "зупинка на реконструкцію". Частина з них буде закрита найближчими місяцями. Вугільні інститути вже готують техніко-економічні обґрунтування для зупинки. В реконструкцію не вірю, оскільки у бюджеті ні копійки на неї не закладено», - розповів Волинець.

За його словами, є ще і другий список, який складається так само з 35 шахт, які готують на суху консервацію або закриття.

«У цьому списку є приватні і державні шахти. Враховуючи, що деякі назви дублюються в цих списках, в цілому виходить, що більше 60 шахт можуть бути закриті незабаром. Тільки в об'єднанні "Красноармійськвугілля" у такому разі будуть звільнені 2,5 тисяч робітників. Сподіваюся, що шахта Стаханова (м. Димитрів), яка теж потрапила в "чорний список", все-таки не буде закрита - там 5 тисяч працівників і великі промислові запаси. Шахта може видобувати 5 тисяч тонн вугілля, а їй через профіцит дають квоту на відвантаження менше тисячі тонн на добу», - пояснив Волинець.

Він переконаний - якщо так далі піде, через два роки Україна опиниться в такій же залежності від вугілля імпортного виробництва, як від імпортного газу.

«Запасів енергоносіїв по нафті та газу в нас менше 5%, а вугілля складає більше 95. І усі шахти оздоблені, збережені колективи… Не можна допустити таку дурість, як їхнє закриття», - сказав Волинець.

Ві вважає, що держава звалила усі вугільні труднощі на Міністерство енергетики, а щоб видертися з нинішньої ситуації, потрібна увага Міністерства економіки, Мінфіну, Кабміну, галузевої науки та міжгалузевої науки.

«Потрібно мобілізувати органи влади, громадські організації та розробити програму - як це зробила Тимошенко в 2001 році, коли була віце-прем'єром. Програму реформування та розвитку вугільної промисловості. У цій програмі сформувати баланс енергоносіїв на користь вугілля, визначитися, які об'єми видобутку нам потрібні, і які потрібні фінанси для розвитку, якою має бути держпідтримка, інвестиції. І звичайно - розібратися з кримінальним сектором», - зауважив голова Конфедерації вільних профспілок України.

Як повідомлялось, за розрахунками уряду, кКількість працівників, які будуть звільнені в результаті ліквідації неперспективних шахт у 2012-2015 роках, становитиме 8,5 тис. осіб, з них лише близько 750 осіб (9%) матимуть можливість подальшого працевлаштування на шахти, що працюють.

У серпні 2012 року прем’єр Азаров заявляв, що «перспектива у шахтарів є». Він пообіцяв, що «ми виведемо вугільну промисловість на шлях сталого розвитку, відродимо престижність шахтарської професії, гарантуючи шахтарям гідний соціальний захист, добробут і безпеку праці».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.