НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Українські опозиціонери продовжують рятуватись від переслідувань влади за кордоном

Попри всі запевнення влади про відсутність політичних перслідувань в Україні, після парламентських виборів кілька опозиційних політиків змушені покинути країну.

7 лютого стало відомо, що опозиційний кандидат у 94 виборчому окрузі, конкурент Тетяни Засухи Віктор Романюк змушений виїхати за кордон через тиск на нього та його підприємство. 

На підприємстві ТОВ «Мако», яке очолює, Романюк, кілька днів поспіль проводили обшук представники податкової міліції. Підприємство займається науковою діяльністю в галузі фармацевтики та розташоване у Львові за адресою вул. Промислова 50/52.

Його директора намагаються притягнути до кримінальної відповідальності. На сьогодні вже відкрито чотири кримінальних провадження.

«Такі кроки я вважаю політично вмотивованими та направленими на те, аби я не брав участь у перевиборах до ВР. Наразі податківцями здійснюється перешкоджання журналістам та моєму юристові потрапити в приміщення підприємства», – йдеться у заяві Романюка.

«Під прикриттям обшуку на підприємстві проводиться демонтаж обладнання, яке вивозять у невідомому напрямку. Я не маю сумнівів, що атака на бізнес є замовленням моїх політичних конкурентів», – наголосив екс-кандидат в народні депутати.

У грудні минулого року Андрій Шкіль, який не потрапив до парламенту за списком «Батьківщини» і позбувся депутатської недоторканності, заявив, що перебуває у Чехії і не виключає, що проситиме там політичного притулку.

При цьому Шкіль зазначив, що політичні переслідування щодо нього ніколи не припинялися, а справу про події 9 березня 2001 року біля адміністрації президента під час акції «Україна без Кучми» досі не закрито.

Опозиціонер також підтвердив, що в Україні заарештували частину його майна, проте повідомив, що йому невідомо, з чим це пов'язано. «Ніякою іншою діяльністю, окрім політичної, я ніколи не займався», – сказав він.

У листопаді новообраний народний депутат від опозиції у 162-му окрузі в Охтирці Ірина Купрейчик також виїхала за кордон через тиск влади. 

За словами керівника Сумського обласного виборчого штабу ВО «Батьківщина» Миколи Клочка, після оголошення результатів виборів Купрейчик зустрілася з керівниками райдержадміністрацій тих районів Сумщини, які входять до її виборчого округу.

«У розмовах вони «натякали», щоб опозиціонерка «подумала» про приєднання у новообраному парламенті до більшості, що дасть можливість більше допомагати виборцям в окрузі. Також чиновники непрямо пообіцяли, що у разі неприєднання до більшості у фірми «Нива-Агротех», якою керує Купрейчик, може не вистачити «простору для розвитку».

1 жовтня кандидат у народні депутати від опозиції у 132-му мажоритарному окрузі Аркадій Корнацький був вимушений покинути Україну до завершення виборчої кампанії. Інформація про запланований арешт опозиціонера надійшла до адвокатів Корнацького після отримання ним повістки на допит до прокуратури Київської області на 15:00 2 жовтня, а також – повістки на допит до Первомайського РВ УМВС України в Миколаївській області об 11:00 також 2 жовтня. «Оскільки побувати у двох місцях з різницею у чотири години у Києві і Миколаївській області фізично неможливо і Корнацькому довелося б пропустити один із допитів, йому планували пред’явити постанову про примусовий привід з подальшим затриманням за начебто уникнення слідчих дій», – заявляли в об’єднаній опозиції.

Деякі ЗМІ повідомляли про те, що, у зв’язку із політичними переслідуваннями, за кордон виїхав і голова донецької об'єднаної опозиції Олександр Ярошенко.

Нагадаємо: також була інформація про те, що покинути Україну змушений колишній перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський. Згідно з даними менеджерів телеканалу «Інтер», із кінця грудня він перебуває, за інформацією з різних джерел, у Франції чи Монако.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.