НОВИНИ

Донецькій фірмі заборонили ввозити м'ясо до Росії

Россільгоспнагляд РФ ввів тимчасові обмеження на ввезення до Росії м'ясної продукції українського ТОВ «Фенікс».

Експерти відомства виявили в мороженій свинини цього підприємства підвищений вміст рактопаміна, м'ясо та м'ясопродукти з яким заборонено до ввозу в Росії із США.

Як повідомило джерело в Россільгоспнагляді, представники служби вважають, що «Фенікс» ввозить в Росію м'ясо саме із США.

«У 2012 році, за даними Національної м'ясної асоціації, з усіх українських підприємств у Росії постачалося до 2 тис. т м'яса щомісяця. Частка України на російському ринку імпортного м'яса - 2,7%. При цьому ТОВ «Фенікс» - найбільший постачальник цього товару з України в Росію. Россільгоспнагляд також розіслав повідомлення, що українська компанія змінила назву на «Салком Плюс» та обмеження на ввезення продукції поширюється і на цю фірму», - розповів керівник виконкому Національної м'ясної асоціації РФ Сергій Юшин.

За словами джерела в Россільгоспнагляді, з 54 проб продукції «Фенікса» підвищений вміст рактопаміна виявлено у 47.

Прес-секретар державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Анатолій Осадчий повідомив, що проблема вже обговорювалася на переговорах з Россільгоспнаглядом. Незабаром на українських м'ясних підприємствах очікують російські комісії з додатковою перевіркою.

Підприємство «Фенікс» (Донецька обл). Як зазначено на його сайті, почало роботу в 2003 році. Інвестором стала угорська компанія V plus K, яка вклала в бізнес $ 1,75 млн.

Як повідомлялось, з 4 лютого РФ заборонила імпорт м'яса та м'ясопродуктів із США через наявність у ньому стимулятора росту рактопаміну.

Нагадаємо, у грудні Россільгоспнагляд ввела тимчасове обмеження на ввезення до Росії тваринницької продукції українського підприємства «Птахокомплекс Дніпровський» і ввела посилений лабораторний контроль продукції «Агропродукт».

У листопаді Россільгоспнагляд виявив небезпечні бактерії в українському м'ясі птиці.

Як відомо, 24 вересня Росія ввела режим посиленого лабораторного контролю поставок харчової продукції з трьох підприємств України через виявлені порушення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.