НОВИНИ

Лідери ЄС підтвердили прагнення підписати асоціацію з Україною

Голови держав та урядів країн-членів Європейського союзу підтвердили зобов’язання підписати Угоду про асоціацію Україна-ЄС за умови виконання державою визначених критеріїв. Про це йдеться у висновках Європейської ради, засідання якої завершилося 8 грудня у Брюсселі.

«Європейська рада вкотре підтверджує свої зобов’язання підписати Угоду про асоціацію з Україною за умови повного виконання висновків Ради (міністрів закордонних справ ЄС – ред. ) від 10 грудня 2012 року», - заявили лідери Євросоюзу.

Європейська рада також наголосила на необхідності прогресу у переговорних процесах щодо укладання угод про асоціацію із створенням поглиблених і всеосяжних зон вільної торгівлі з Молдовою, Грузією та Вірменією з метою їх завершення до саміту Східного партнерства, що відбудеться у листопаді у Вільнюсі.

Як повідомило джерело агенції "Інтерфакс-Україна" в дипломатичних колах, що ініціатором виступила Литва, яка головуватиме в ЄС у другій половині поточного року.

Очікується, що в разі виконання Україною умов, закладених у грудневих висновках Ради, Київ і Брюссель підпишуть угоду про асоціацію під час саміту у Вільнюсі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.