НОВИНИ

Опозиція заявляє, що влада почала знищувати українське радіо

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації за кілька днів отримав сотні звернень, листів і дзвінків від громадян з різних куточків України, які обурені відключенням трьох каналів Національної радіокомпанії України - УР-1, УР-2 («Промінь») і УР-3 («Культура»). Про це на брифінгу 8 лютого заявив голова цього Комітету Микола Томенко, повідомляє прес-служба політика.

«За час незалежності України в найбідніші соціально-економічні часи не було ситуації, коли би майже третина мовлення Національної радіокомпанії України була вимкнена», - заявив  Томенко.

За його словами, причини такого відключення полягають у тому, що всупереч обіцяному фінансуванню на 2013 рік, 4 лютого Держкомтелерадіо вніс зміни до кошторису, згідно з якими фінансування на трансляцію радіопрограм трьох названих мовників зменшилось більш ніж у сім разів у порівнянні з минулим роком.

Виходячи з цього, Національна радіокомпанія України змушена відключити 5 лютого частину передавачів на середніх, ультракоротких та FM-хвилях, залишивши працюючими лише 36 передавачів.

«Враховуючи те, що за останні роки Нацрада з питань телебачення і радіомовлення практично не давала нових FM-частот Національній радіокомпанії, у мене складається враження, що реалізовується план знищення українського радіо як єдиного українського мовника», - наголосив Томенко.

Він нагадав, що на українському радіо – 100% мовлення українською і це єдиний мовник, який ефірний час повністю присвячує національній освіті, історії і культурі.

«Я як представник опозиції, звичайно, не дуже задоволений, як на цьому радіо висвітлюється діяльність опозиційних сил, але як голова профільного парламентського Комітету та як громадянин робитиму все, щоб захистити від знищення українське радіо», - сказав Томенко.

Він закликав владу зупинити відключення українського радіо і забезпечити конституційні права громадян на отримання інформації.

За словами пана Томенка, якщо до понеділка не буде профінансована трансляція українського радіо у повному обсязі і не зупиниться відключення радіостанцій, то Комітет з питань свободи слова та інформації збереться на екстрене засідання.

Як повідомлялось, 5 лютого на прохання НРКУ Концерн РРТ вимкнув усі УКХ-передавачі та більшість ФМ-передавачів НРКУ. За словами генерального директора НРКУ Тараса Аврахова, коштів, виділених НРКУ Держкомтелерадіо на трансляцію програм у 2013 році, вистачає тільки на роботу 32 ФМ-передавачів.

За даними Держкомтелерадіо, якщо у 2012 році на трансляцію програм НРКУ із загального фонду державного бюджету було виділено понад 52 млн грн, то цього року - близько 12 млн грн.

У зв’язку з цим Держкомітет телебачення і радіомовлення зобов’язав державні телерадіокомпанії скоротити від 10% до 18% співробітників і зменшити виробництво програм.

7 лютого прем'єр-міністр Микола Азаров підписав доручення Міністерству фінансів України щодо збільшення видатків для забезпечення в необхідному обсязі трансляції телерадіопрограм, вироблених для державних потреб, під час підготовки законопроекту щодо внесення змін до державного бюджету на 2013 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.