НОВИНИ

У Брюсселі розпочався бюджетний саміт ЄС

7 лютого у Брюсселі розпочався бюджетний саміт Євросоюзу, на який винесено питання про затвердження 7-річної бюджетної програми ЄС на суму, що наближається до 1 трильйона євро.

Президент Євросоюзу Херман Ван Ромпей відмовився надати в перший день роботи зустрічі підготований компромісний варіант бюджету ЄС на 2014-2020 роки. Він був змушений зробити це після  затяжних і інтенсивних двосторонніх переговорів лідерів країн Євросоюзу, які виявили глибокі розбіжності щодо принципових положень бюджету. Головне з них полягає в тому, який бюджет необхідний зараз ЄС: такий, що сприятиме активізації економічного зростання,  або ощадний, що включатиме численні скорочення витратних статей.

Разом з тим голова Європарламенту Мартін Шульц під час саміту ЄС заявив, що Європейський союз вже в 2012 році виявився неплатоспроможним.  "Ще в листопаді мені подзвонив єврокомісар з фінансового планування та бюджету Януш Левандовський, щоб повідомити, що нам не вистачає коштів на наші програми на листопад і грудень. Із необхідних 9 млрд євро вдалося  знайти тільки 6», - сказав Шульц, додавши, що в бюджеті цього фінансового року вже є дефіцит у 16 млрд євро, який, на його думку,  збережеться, поки Єврокомісія не узгодить з країнами-членами додаток до нього.

"Це означає, що ЄС вже виявився неплатоспроможний, і Європарламент не може допустити, щоб в майбутньому дефіцит бюджету структурно нарощувався", - продовжив Шульц.

Він виступив категорично проти включення в обговорюваний на саміті фінансовий план ЄС на 2014-2020 структурного дефіциту в 60 млрд євро.  "Базові угоди Євросоюзу не дозволять мені затвердити дефіцитний бюджет", - підкреслив він.

Говорячи про наслідки можливого провалу переговорів на саміті щодо семирічного плану головного фінансового документа ЄС, Шульц зазначив, що в цьому випадку бюджети спільноти будуть прийматися на щорічній основі на базі положень 2013 року.  "Такий сценарій на практиці вигідніший країнам-одержувачам коштів, оскільки бюджет 2013 є найбільшим за всю історію спільноти", - додав Шульц.

"Саме тому країни-донори сьогодні так прагнуть внести радикальні скорочення в наступний план на 2014-2020 роки", - сказав голова Європарламенту.

За його словами, на саміті можуть бути затверджені тільки основні параметри цього документа. Потім на їх основі Рада ЄС на рівні міністрів повинна буде розробити детальний проект, який отримає легальну силу тільки після його затвердження ЄП.

Виступ Мартіна Шульца був настільки емоційним, що він кілька разів переплутав мільйони і мільярди євро, і один раз сплутав доходи бюджету з витратами.

Читайте також: Економіка передусім. Світ у 2013-му буде заручником євро кризи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.