НОВИНИ

Син Богатирьової оперативно позбувся акцій скандальної фармацевтичної компанії

Син міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової Олександр 6 лютого продав 19% акцій компанії «Фармстандарт-Біолік», навколо якої нещодавно виник черговий скандал.

Один з найбільших фармвиробників країни, харківський «Фармстандарт-Біолік» змінив акціонерів. З їх числа вийшов Олександр Богатирьов. Харківський завод постійно потрапляв у скандали. Кілька років тому на ньому розгорівся корпоративний конфлікт з другою групою акціонерів, структурами засновника ВАБанку Сергія Максимова, які володіли 55% акцій. Співвласники розсварилися через гроші.

Фірма Teverda Trading Ltd., Близька до Олександра Богатирьову, продала заводу якесь ноу-хау на $ 9 млн.

Конфлікт вдалося залагодити лише наприкінці 2010 року. Максимов вирішив вийти зі складу акціонерів, домовившись про продаж своєї частки російській компанії «Фармстандарт» бізнесмена Віктора Харітоніна. Сума угоди склала близько $ 12 млн. Не так вже й багато для єдиного в Україні виробника вакцин для профілактики дифтерії, правця та кашлюку з щорічною виручкою 145 млн гривень на момент угоди.

Нові та старі акціонери швидко знайшли спільну мову, але скандали навколо харківської компанії продовжилися.

Раїса Богатирьова очолила МОЗ. І перший же тендер, проведений міністерством під її керівництвом в травні 2012 року, виграла фірма її сина. За весь минулий рік харківська компанія отримала замовлень МОЗ на 40 млн гривень.

Найгучніший скандал розгорівся вже 2013 року. У січні Генпрокуратура запідозрила МОЗ в порушенні законодавства при закупівлі вакцин «Фармстандарт-Біолік». Приводом для прокурорських перевірок стала смерть 11 дітей після вакцинації від гепатиту В.

Згідно з інформацією Держслужби України з лікарських препаратів, харківський завод не дотримувався ліцензійних умов виробництва препаратів. Держлікслужба виявила 14 критичних і 22 істотних порушеннь під час виробництва скандальної вакцини.

За справу взявся профільний комітет Верховної ради на чолі з Тетяною Бахтеєвою. Не дивно, що сім'я Богатирьових вирішила дистанціюватися від заводу. Формально Богатирьови до «Фармстандарт-Біолік» стосунку більше не мають. Насправді великим акціонером компанії став їх старий партнер.

Богатирьов продав свою частку іншому акціонерові - Олександру Забудкіну, який таким чином збільшив свій пакет до 42% акцій. Забудкін - виконавчий директор української компанії «Сінбіас фарма» і член ради директорів російської «Верофарм» (зараз її поглинає «Альфа-груп» - Ред.). Він - давній знайомий родини Богатирьових і їхній партнер ще в одній фармкомпанії - донецькій «Сінбіас фарма» (виготовляє препарати онкогруппи – ред..), яку раніше вони розвивали спільно з американською Solux Corp. радянського емігранта Дмитра Іткіна.

Нагадаємо, ще до продажу акцій Раїса Богатирьова запевняла, що її син Олександр не є співвласником ПАТ «Фармстандарт-Біолік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.