НОВИНИ

Україна не збирається платити Газпрому $7 млрд

Україна не вважає за доцільне виплачувати "Газпрому" $7 млрд за недобір природного газу. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

"Ми надали відповідь, що не вважаємо за доцільне виконувати рахунок в $7 млрд, тобто оплачувати, тому що у нас немає підстав", - сказав він журналістам, відповідаючи на питання про те, як відповіла Україна на пред'явлений Росією рахунок.

При цьому міністр зазначив: "Ми виконуємо всі умови договору".

Нагадаємо, російський Газпром виставив Нафтогазу рахунок на суму близько $7 млрд за недобір природного газу в 2012 році виходячи з передбаченою контрактами вимогою take or pay.

Водночас у Нафтогазі підкреслюють, що компанія в повному обсязі оплатила отриманий від російської компанії газ за раніше виставленими рахунками.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що вимога Газпрому за недобір газу є неправомірною.

Експерти вважають , що російська сторона використовуватиме виставлений Нафтогазу рахунок як додатковий важель впливу на Україну у втягуванні її у Митний союз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.