НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Політолог: Чим раніше будуть вибори мера Києва, тим більше шансів у опозиції висунути єдиного кандидата

Якщо вибори мера Києва будуть призначені у першій половині цього року, опозиція, швидше за все, висуне одного спільного кандидата. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.

Він нагадав, що на сьогодні є кілька кандидатів на посаду мера від опозиційних сил, які зараз входять до фракції «Батьківщина». Експерт припускає, що ним може бути і лідер УДАРу. Проте вважає, що якщо вибори відбудуться у першій половині цього року, то, «чим ближче ці вибори, тим більше шансів у опозиції домовитися щодо єдиного кандидата».

«Поки ще не набере розгону парламентська діяльність, поки ще президентські вибори залишаються таким собі далеким маячком, орієнтиром, то якраз на цих виборах мера Києва опозиції буде легше зійтися», – заявив він.

Якименко наголосив, що для опозиції це дуже серйозний тест в очах виборців.

«Тому що зазнати другої поразки на київських виборах мера, у силу розпорошеності, просто неприпустимо. Особливо тепер, коли Київ, по суті, дав дуже гарний аванс опозиції», – зазначив він.

У свою чергу, влада, за словами Якименка, використовуватиме досить традиційний набір дій.

«З одного боку, це можлива розпорошеність опозиційних кандидатів і висунення певних негативних кандидатур. З іншого, – потреба висунення або свого кандидата, або більш-менш нейтрального кандидата, який би позитивно сприймався», – зауважив політолог.

 «Я думаю, що головна ставка буде робитися саме на перший етап. Тобто, пересварити опозицію, не дати їй висунути спільного кандидата, для того, щоби могла пройти фігура, якій вистачить простої більшості голосів», – заявив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.