НОВИНИ

Експерт: суперечки в опозиції виникли через педалювання Яценюком ідеї створення єдиної партії

Винесення в публічну площину суперечностей у фракції «Батьківщини» саме зараз можна пов'язувати не тільки і не стільки із наближенням місцевих виборів у Києві - хоч вони безперечено, є суттєвим каталізатором - але й реакцією низки претензійних гравців на активне педалювання Арсенієм Яценюком ідеї створення єдиної партії. Таку думку Тиждень.ua висловив політичний експерт Олександ Крмар.

«Варто нагадати, що ще на початку роботи цього парламенту постало питання про створення однієї чи кількох фракцій із депутатів обраних за списком «Батьківщини» . Тоді Яценюку та Турчинову вдалося зберегти її формальну єдність, але розбіжності всередині фракції лише поглиблювалися, зокрема й внаслідок розподілу місць у парламентських комітетах. Сьогодні низка гравців, які увійшли до об'єднаного списку з єдиною метою подолати прохідний бар'єр прагнуть відновлення свого статусу самостійних гравців», - пояснив експерт.

За його словами, ані В'ячеславКириленко, ані Микола Катеринчук, ані тим більше Анатолій Гриценко та й чимало інших людей у Батьківщині членами партії Яценюка не бачать. Про це свідчить відновлення членство в партії «За Україну!» людей Кириленка. Водночас свій інтерес є у людей, які вважаються безпосередньо близькими до Петра Порошенка.

«У даному випадку важливу роль відіграє фактор майбутніх виборів мера Києва», - підкреслив Крамар.

Він вважає, що протиріччя підігріваються і провокуються владою.

«Активну роль в інформаційному підігріванні конфлікту беруть видання «Сегодня», та «Газета 2000». Наприклад друге взяло скандальне інтерв'юу Гриценка, а перше поширило інформацію про його виключення із фракції. У даному випадку може йтися про ширший тренд, що не обмежується внутрішньою ситуацією у Батьківщині. Наприклад народний депутат від УДАРу Павло Різаненко повідомив про відновлення роботи його фальшивого блогу на сайті Кореспондент.net, де публікувалися матеріали покликані спровокувати конфлікт із іншими опозиційними силами». – зауважив експерт.

На його думку, загроза розколу опозиції є і буде надалі перманентною.

«Проте коли він формалізується казати наразі важко. Напевне можна сказати, що усі гравці будуть уникати ролі відповідальних за розкол, намагатимуться обгрунтувати чому у цьому винна інша сторона. Оскільки наразі діють норми про дуже значну мінімальну чисельність фракцій (34 депутати), то формальний вихід тих чи інших депутатів із фракції Батьківщина можливий лише у разі їх виключення, або у випадку крайнього загострення протиріч. Наприклад зняття із уже займаних посад. Тоді вони можуть стати або позафракційними, або, можливо приєднатися до інших фракцій, перш за все УДАРу. До речі низка депутатів від «Батьківщини» уже зараз роблять заяви про симпатії до цієї політичної сили», - розповів Крамар.

Він також не виключає, що київські місцеві вибори можуть пересварити опозицію до президентських виборів

«Такий ризик існує. І основну роль тут може зіграти не так питання єдиного кандидата на посаду мера, як боротьба за місця у Київраді», - вважає експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.