НОВИНИ

Богатирьова заявляє, що її син не причетний до вакцин

Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова заявляє, що її син Олександр не є співвласником ПАТ «Фармстандарт-Біолік», що виготовляло вакцини з грубими порушеннями виробничих технологій. Про це вона сказала на прес-конференції 4 лютого.

Вона підтвердила, що  МОЗ проводить перевірку процедури тендерних закупівель вакцини виробництва «Фармстандарт-Біолік» та запевнила, що вона сама в першу чергу зацікавлена у тому, щоб ця ситуація була якнайшвидше з’ясована.

 За словами міністра, як тільки будуть результати перевірки МОЗ, вони будуть донесені до громадськості.

«Що стосується цього підприємства, то справа в тому, що це одне із багатьох приватних підприємств, яке існує в Україні. Неправда в тому, що власником є мої родичі. Власниками цієї компанії є російський бізнес, і вони ведуть свій менеджмент, ведуть свою політику. Яка вона - вдала чи невдала, це вже інша справа», - сказала  Богатирьова і додала, що «це єдине в Україні підприємство, яке займається багато років випуском імунобіологічних препаратів».

Вона наголосила, що відкриття такого роду підприємств є дуже складним процесом.  За словами  Богатирьової, препарати, які випускаються цією фірмою, присутні на ринку з 1993 року. “Тому бачити в цьому якийсь там підтекст ми абсолютно не маємо підстав. Підприємство, яке сьогодні представляє вакцини й одну з них як спільну наробку з кубинськими компаніями, і вакцина, про яку йде мова в деяких ЗМІ, вона кубинцями продається ЮНІСЕФ і більш ніж 40 країнами світу. Переважна частина країн світу проводить щеплення від того, від чого і ми”, - наголосила  Богатирьова.

Нагадаємо, у відповідь на запит депутата від «Батьківщини» Андрія Сенченка, Державна служба повідомила, що відомство  тимчасово заборонила реалізацію, зберігання та застосування всіх серій вакцини для профілактики гепатиту В виробництва ПАТ «Фармстандарт-Біолік».

В опозиції вказали, що 55% акцій "Фармстандарт-Біолік" належить російській компанії "Фармстандарт", рештою 45% володіють син міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової Олександр та бізнесмен Олександр Забудкін у приблизно рівних частинах.

Раніше Генпрокуратура після звернення Сенченка ухвалила постанову про проведення перевірки щодо дотримання законодавства Мінздоров’я при закупівлі вакцин виробництва "Фармстандарт-Біолік".

Як свідчить лист глави Держлікслужби Олексія Соловйова у відповідь на запит народного депутата Тетяни Бахтєєвої про причини припинення ліцензії для вакцини проти гепатиту В, виробленої "Фармстандартом",  вакцини, які Міністерство охорони здоров'я купувало у фірми "Фармстандарт-Біолік" виготовлялися з грубими порушеннями виробничих технологій.

Наприкінці січня партія "Батьківщина" оприлюднила документи, які свідчать, що в 2012 році від вакцин, які МОЗ купувало у фірми "Фармстандарт-Біолік" померло вісім дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.