НОВИНИ

В опозиції переконують, що не проміняли Тимошенко на євроінтеграцію

Народний депутат від фракції “Батьківщина”, голова комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Григорій Немиря спростовує інформацію про те, що опозиція у Раді “здала Юлію Тимошенко в обмін на євроінтеграцію” під час підгтовки заяви ВР про підтримку євроінтеграційних прагнень України. Про це він заявив на прес-конференції 4 лютого.

 “Я хотів би спростувати спекуляції, які ми бачимо у зв’язку з інформацією про процес підготовки цієї заяви ("Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та підписання угоди про асоціацію" - ред), що нібито опозиція здала Юлію Тимошенко в обмін на європейську інтеграцію. Це абсолютно не відповідає дійсності з огляду на принципову позицію фракції “Батьківщина”, - підкреслив Немиря.

Він висловив сподівання, що цього тижня “після вирішення принципового питання щодо персонального голосування ВР зможе продемонструвати те, що декларувалося багато разів - за 2-3 тижні до саміту країн ЄС, який має відбутися 25 лютого в Брюсселі.

Рада прийме конституційною більшістю спільну заяву, в якій окреслить чіткі кроки, які мають бути зроблені з українського боку - з боку ВР, з боку президента, з боку уряду для того, щоб уможливити підписання вже в листопаді цього року на саміті «Східного партнерства» Угоду про асоціацію між Україною та ЄС”.

Немиря також наголосив, що в проекті заяви чітко йдеться про необхідність виконання резолюцій, в яких зазначено про необхідність звільнення політичних в’язнів в Україні.

Нагадаємо, як писав «Коммерсанть-Украина» представники Партії регіонів та опозиції під час засідання комітету з питань європейської інтеграції пішли на поступки щодо підготовки заяви Верховної ради про підтримку євроінтеграційних прагнень України . Зокрема, опозиція погодилася не згадувати про проблему політв'язнів, а влада погодилася додати в документ посилання на критичні рішення європейських органів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.