НОВИНИ

У фракції "Батьківщина" почалися чвари

В опозиції виникли суперечки між Олександром Бригинцем та В'ячеславом Кириленком. Крім цього, фракція "Батьківщина" може підняти питання про виключення депутата Анатолія Гриценка.

Зокрема, газета "Сегодня" з посиланням на власні джерела повідомила, що сьогодні в опозиції піднімалося питання про виключення Анатолія Гриценка з фракції.

Як зазначає видання, поки рішення не прийнято, проте нардепа можуть вигнати в кінці сесії. Причиною невдоволення Яценюка стало недавнє інтерв'ю Гриценка тижневику "2000", в якому він розкритикував ситуацію в політсилі.

У коментарі Тиждень.ua депутат від "Батьківщини" Сергій Сас заявив, що інтерв'ю Гриценка справді обговорювалося під час сьогоднішньої наради, однак, питання про виключення з фракції не піднімалося. 

"Це питання про виключення з фракції не могло підніматися, бо засідання фракції не було. Була нарада. А засідання - сьогодні о 17 годині", - заявив він.

Водночас депутат не зміг відповісти, чи підніматиметься це питання під час засідання.

Тим часом, депутат від "Батьківщини" Олександр Бригинець заявив, що вимагатиме відставки В'ячеслава Кириленка з посади заступника голови фракції.

"Розшарування у фракції "Батьківщина" почалось(((( Раніше у нас були члени ВО "Батьківщина", безпартійні (приміром, я) та Микола Катеринчук (Європейська партія). Тепер ситуація міняється – В’ячеслав Кириленко, Ксенія Ляпіна, Іван Стойко та Олег Медуниця відновили своє членство в політичної партії "За Україну", - написав Бригинець у Facebook. 

За його словами, це "безумовно, ускладнює ситуацію в середині фракції і опозиції". До того ж, для партії, що представлена в Раді лише чотирма депутатами, посада заступника голови фракції невиправдана, вважає Бригинець.

У відповідь В’ячеслав Кириленко у Twitter написав: "Дивний цей Бригинець: ніяк не змириться, що не його обрали головою комітету з питань культури. З режимом треба боротися, а не один з одним, друже!"

Згодом, за словами Бригинця, Кириленко заявив, що частина "Батьківщини" (зокрема і він) підтримує Віталія Кличка як єдиного кандидата на вибори мера Києва, у той час, як інша частина фракції (зокрема, Бригинець) – Петра Порошенка.

На це Бригинець відповів у Facebook:

"Ну от, Кириленко вже почав оббріхувати мене тільки тому, що я не підтримав його і його 3-х колег повернення до партії "За Україну" після проходу в парламент під прапорами "Батьківщини". Він сьогодні заявив, що я підтримую кандидатуру Порошенка на мера Києва. Насправді, я допускаю будь-яку кандидатуру, аби лише її підтримали "Батьківщина", "Свобода" і "УДАР".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.