НОВИНИ

У Януковича не заперечують, що газ для населення може подорожчати

Радник президента, керівник Головного управління Адміністрації президента з питань міжнародних відносин Андрій Гончарук допускає, що тарифи на газ для населення можуть бути змінені. Про це він сказав під час брифінгу.

"Можу вас точно запевнити з точки зору пошуку компромісного рішення щодо ціни на газ для населення, робота ведеться як усередині Кабміну, так і з місією МВФ. Сказати, що не буде змін - це дуже сміливо", - повідомив Гончарук.

При цьому він зазначив, що Україна очікує позитивних результатів за підсумками роботи місії МВФ.

За словами Гончарука, місія працює, і надходять різні пропозиції.

Також він підкреслив, що президент пізніше представить свою позицію з даного питання.

Нагадаємо, 18 січня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна готова піти на диференційоване підвищення тарифів на комунальні послуги для населення для досягнення компромісу з МВФ про відновлення програм фінансування. 

Як відомо, у 2010 році Україна і МВФ схвалили програму співпраці stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол. з метою реалізації реформ в Україні. Влітку 2010 року Україна одержала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 року було виділено другий транш у розмірі близько 1,5 млрд дол. Після цього виділення коштів за програмою було заморожене через невиконання Україною низки узятих на себе зобов'язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.