НОВИНИ

Ernst&Young: Девальвація гривні стримується до березня для полегшення виплат за боргами

Девальвація гривні стримується до березня для недопущення підвищення вартості погашення боргів. Про це говориться в огляді компанії Ernst&Young.

"Неминучість прискореної девальвації валюти, приховуваною до березня 2013 року для недопущення підвищення вартості погашення боргів, виключила будь-яку монетарну лібералізацію, покликану збільшити внутрішні інвестиції, а іноземні інвестиції різко скоротилися напередодні виборів у жовтні", - говориться в огляді.

На думку експертів, надалі Україні буде складно забезпечувати резерви, що скорочуються, для підтримки національної валюти до можливого збільшення експорту в 2013 році.

"Швидше за все, знадобиться проведення нового раунду переговорів з МВФ, перш ніж довіру інвесторів буде відновлено. Але до відновлення надходжень резервних коштів, передвиборний фіскальний спад необхідно подолати і повернути у зворотному напрямку", - відзначає Ernst&Young.

Втім, підкреслюють аналітики, навіть якщо вдасться уникнути значної девальвації національної валюти, із зростанням цін на паливо і продукти харчування повернеться інфляція.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Микола Азаров впевнений, що обвалів національної валюти цього року не буде.

Світовий банк прогнозує зниження курсу гривні до 8,7 грн/дол у 2013 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.