НОВИНИ

Мінкульт: Пам'ятки Софії Київської та Лаври повільно оцінюють через брак коштів

Повільні темпи грошового оцінювання визначних пам'яток Софії Київської й Києво-Печерського заповідника пов'язані з браком коштів. Про це сказала заступник міністра культури Олександра Губіна.

"Оцінювання вимагає коштів, і, на жаль, сьогодні в нас справді не вистачає цих коштів для того, щоб її здійснити повністю. Оцінювання робиться, але, можливо, не так швидко, як хотілося б", - сказала Губіна.

Станом на січень із 132 визначних пам'яток Києво-Печерського заповідника проведено оцінювання 89. У  Софії Київській проведено оцінювання 9 об'єктів, а в 2013 році планується проведення ще 3 за власні кошти заповідника.

Заступник міністра зазначила, що після зміни керівника Софії Київської в травні 2012 року вже 45 визначних пам'яток внесено до Реєстру визначних пам'яток місцевого значення й 45 об'єктів уже підготовлено до внесення до Реєстру визначних пам'яток національного значення.

"Тобто робота за півроку проведена така, що, даруйте, не проводилася 20 років", - підкреслила Губіна.

Водночас заступник міністра підкреслила, що Міністерство забезпечує здійснення охоронних заходів щодо визначних пам'яток у заповідниках.

Раніше Рахункова палата заявила, що Міністерство культури дотепер не внесло до Державного реєстру визначні пам'ятки архітектурного ансамблю Софійського собору й комплексу споруд Києво-Печерської лаври й, таким чином, ці заповідники порушили вимоги закону "Про охорону культурної спадщини", згідно з якими кожна визначна пам'ятка має свою цінність, що обчислюється в гривнях.

За даними Рахункової палати, Києво-Печерська лавра провела грошове оцінювання 60% своїх визначних пам'яток, а Софія Київська - менш як 13%.

Читайте також: Генсек ЮНЕСКО Іріна Бокова: «Україна має встановити мораторій на забудови біля Софії та Лаври»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.