НОВИНИ

Нафтогаз надіслав Газпрому відповідь на його претензію у $7 млрд

НАК «Нафтогаз України» надіслала відповідь ВАТ «Газпром» на його вимогу сплатити близько $7 млрд за недобір природного газу в 2012 році. Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

У повідомленні відзначається, що Нафтогаз в належний строк розглянув звернення Газпрому щодо оплати вартості невибраних у 2012 році обсягів природного газу.

«30 січня Компанія «Нафтогаз України» надіслала відповідь ВАТ «Газпром». Всі питання, пов'язані з виконанням Контракту, будуть вирішуватися згідно з його умовами», -  заявляють у Нафтогазі.

Інших подробиць у компанії не повідомляють. 

Нагадаємо, російський Газпром виставив Нафтогазу рахунок на суму близько $7 млрд за недобір природного газу в 2012 році виходячи з передбаченою контрактами вимогою take or pay.

Водночас у Нафтогазі підкреслюють, що компанія в повному обсязі оплатила отриманий від російської компанії газ за раніше виставленими рахунками.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що вимога Газпрому за недобір газу є неправомірною.

Експерти вважають , що російська сторона використовуватиме виставлений Нафтогазу рахунок як додатковий важель впливу на Україну у втягуванні її у Митний союз.

Як відомо, Україна в 2012 році скоротила імпорт природного газу на 26,5% (11 млрд 863,9 млн куб. м) порівняно з 2011 роком - до 32 млрд 939,3 млн куб. м.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.